офіційний сайт

ВІДБУЛОСЯ ПЕРШЕ ЗАСІДАННЯ НАГЛЯДОВОЇ РАДИ ВОЛИНСЬКОГО МЕДІНСТИТУТУ

Участь в установчому засіданні новоутвореного спостережного органу також взяли голова обласної ради Григорій Недопад та його заступник Григорій Пустовіт.

Викриваючи засідання, Григорій Недопад зазначив: прийнявши рішення про створення Наглядової ради комунального закладу вищої освіти, обласна рада як засновник сподівається, що медінститут отримає новий поштовх для розвитку. «До складу спостережного органу увійшли авторитетні, фахові і знані особистості. Тож я переконаний, що окрім здійснення громадського контролю за діяльністю установи, кожен з вас допоможе зробити Волинський медінститут сучасним і конкурентоспроможним, сприятиме залученню інвестицій, технологічного потенціалу, налагодженню взаємодії з державними органами, освітньою, науковою, медичною спільнотами, міжнародними партнерами в інтересах підвищення якості медичної освіти», – звернувся він до членів Наглядової ради.

Найперше її члени обрали керівний склад: спостережний орган очолила докторка медичних наук, Заслужена лікарка України, головний імунолог країни, лауреатка Державної премії в галузі науки і техніки Валентина Чоп’як, заступником стала народна депутатака Ірина Констанкевич, а секретарем – начальник обласного управління охорони здоров’я Юрій Легкодух. Серед членів Наглядової ради – керівники надкластерних медичних закладів краю Олександр Дудар, Любов Серба та Сергій Дудка, а також заступник керуючого справами апарату обласної ради, депутат обласної ради трьох скликань Юрій Ройко.

«Для мене велика честь очолити Наглядову раду одного з кращих медичних вишів. Вам вдалося пов’язати найліпші традиції волинської медичної спільноти – це коріння, що живить нас, і новітні перспективні напрямки. Поєднання інтелектуальної, моральної і фахової енергій неодмінно принесе хороший результат», – висловила впевненість очільниця Наглядової ради Валентина Чоп’як. «Медична освіта – це надважливо сьогодні. Галузь переживає трансформаційні зміни і дуже потребує молоді, яка володіє прогресивними знаннями, іноземними мовами і здатна швидко опановувати нові компетенції. І таких фахівців готує Волинський медінститут», – додала заступниця голови спостережного органу, парламентарка Ірина Констанкевич.

Члени наглядової ради сьогодні заслухали і звіт виконувачки обов’язки ректорки медінституту. До цієї частини засідання долучилися також вчена рада та трудовий колектив вишу. Тетяна Пастрик зазначила, що незважаючи на важкий воєнний час, освітній заклад не тільки вистояв, а й розвивався. Цьогоріч інститут отримав ліцензію на нову спеціальність Стоматологія, також значно розширено ліцензійні обсяги за спеціальностями медсестринство (магістерський рівень) та фармація, медсестринство (передвища освіта). А результати державної атестації випускників на підставі практично-орієнтованих іспитів за абсолютними та якісними показниками сягають 100%. Високий рівень знань та фахової компетентності студенти- здобувачі спеціальності Екстрена медицина/парамедик підтвердили влруге поспіль здобувши І місце на «Міжнародних змаганнях з першої медичної допомоги середніх та професійних шкіл-2024» у Литві серед 37 команд.

Понад 1600 медпрацівників упродовж року підвищили свою кваліфікацію у відділенні післядипломної освіти, запроваджено нові цикли спеціалізації: «Фізична терапія та ерготерапія», «Паліативна і хоспісна допомога», «Екстрена медицина». Відбулося два випуски водіїв КП «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», які здобули кваліфікацію «екстрений медичний технік».

Серед важливих здобутків 2024 року Тетяна Пастрик також назвала відкриття

навчально-наукового центру медичних симуляцій «НоваМед», де відточують професійні навички не лише студенти, а й медпрацівники, які прагнуть професійного вдосконалення. Було підписано Меморандум про співпрацю з Неурядовою організацією «Intouch Ukraine Foundation» в рамках реалізації проєкту від дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Результат – відкриття тренінгово-ресурсного центру із впровадження універсально-прогресивної моделі домашніх відвідувань родин з дітьми від народження і до трьох років, де навчають патронажних медсестер і батьків сучасним підходам у догляді за немовлятами.

Здобутки наукового сегменту діяльності медінституту – це захист дисертацій трьома викладачами, а також низка круглих столів з міжнародною участю на актуальні медичні теми та дні студентської науки. А ще – ініційована вишем ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Лікарі та медсестринство: трансформація в умовах війни і післявоєнне відновлення», учасниками якої стали майже 1500 медпрацівників та понад 120 спікерів із США, Німеччини, Нідерландів, Польщі, Литви та України.

Також на базі Інституту третій рік поспіль активно реалізуються благодійні ініціативи, спрямовані на підтримку військових, дітей та соціально вразливих категорій населення. Завдяки діяльності студентських гуртків та співпраці з волонтерськими організаціями реалізовуються важливі соціальні проєкти. Запроваджено і програму з плекання психічного здоров’я «Інститут чутливий до психічного здоров’я». Звіт керівниці медінституту і Наглядова рада, і трудовий колектив затвердили одноголосно.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*