офіційний сайт

«ВЕТЕРАНИ-ШЛЯХ ДОДОМУ»: НА ВОЛИНІ – ВЕЛИКИЙ ПРЕДСТАВНИЦЬКИЙ ФОРУМ

З ініціативи народних депутатів – членів Міжфракційного депутатського об’єднання “Реабілітаційні сили України”, Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів за підтримки Програми USAID «Рада: наступне покоління» та у співпраці з Волинською обласною радою та ОВА на Волині вперше проходить широке обговорення практичної реалізації теми різнобічної реабілітації та соціальної інтеграції ветеранів. У форумі взяли участь депутати та голова обласної ради Григорій Недопад.

До дискусії також долучилися усі профільні міністерства, які мають вплив на ветеранську політику, парламентарі, лідери тергромад, військові, науковці, громадські активісти і представники ветеранських організацій, капелани та експерти.

Головна мета: напрацювати дієві пропозиції з удосконалення державної політики підтримки ветеранів та ветеранок та членів їх сімей, родин зниклих безвісти та полонених військовослужбовців, об’ єднавши зусилля народних депутатів, виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадського та приватного секторів. Задля цього буде детально проаналізовано дотримання прав ветеранів, розвиток системи їх соціального захисту, медичного забезпечення, психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації; визначено потреби членів їх сімей, родин зниклих безвісти та полонених. Учасники форуму також обміняються досвідом щодо ефективних практик впровадження державної політики підтримки ветеранів на рівні територіальних громад.

Одна із ініціаторок проведення форуму, парламентарка від Волині, членкиня Міжфракційного депутатського об’ єднання «Реабілітаційні сили України» Ірина Констанкевич наголосила, що повернення ветеранів до цивільного життя – це важливе завдання для усього суспільства.

«В центрі нашої уваги – ветерани і те, що нам належить зробити аби ветеран, який повернеться у Ковель, Олику, Черче чи будь який інший населений пункт, знав куди йому звертатись, що він отримає від місцевої влади, що зробила держава для його соціальних гарантій, чи буде ця підтримка стабільною і системною. Ми сьогодні маємо спільно напрацювати конкретні рішення та якісно підготуватися до повернення наших воїнів додому», – зауважила народна депутатка.

Її колега Тарас Тарасенко, наголосив, що визначальними для українського суспільства мають бути 3 постулати: готуватись, групуватись та гартуватись. «Ми повинні готуватись приймати ветеранів, які будуть повертатись в свої домівки, в громади. І мені відомо, що не всі громади сьогодні спроможні належним чином їх зустріти, але є спільна місія, яку ми повинні забезпечити – це об’єднання та співпраця між громадами. Тому дуже важливо групуватись, а також гартуватись, бо нам потрібно перемогти, а потім вижити після перемоги. Маємо відверто говорити, що нас чекають роки активної, вимогливої праці і це стосується як цивільних, так і військових та ветеранів. Тільки усі разом ми зможемо відновити країну», – підкреслив він.

Голова Волиньради Григорій Недопад наголосив на актуальності піднятої теми і висловив вдячність ініціаторам проведення форуму на теренах Волині. «Ця предметна дискусія має стати потужним стартом для подібних обговорень і в інших регіонах. Бо наша основна місія – напрацювання конкретних пропозицій для майбутніх законодавчих змін, а також генерування нових ідей та підходів у реалізації ветеранської політики. Дуже важливо те, що до обговорення залучені й органи місцевого самоврядування, де безпосередньо відбуватиметься адаптація захисників до мирного життя, а отже місцева влада має чітко розуміти алгоритм дій. Своєю чергою обласна рада буде вивчати та систематизувати потреби та бачення територіальних громад щодо реалізації ветеранської політики на місцях. Ми також розуміємо, що досить важливою є й політика держави, адже підтримка ветеранів має бути комплексною: реабілітація, відновлення, медичне забезпечення, працевлаштування тощо», – зауважив Григорій Недопад.

Упродовж дня в рамках трьох дискусійних платформ учасники заходу детально обговорять стан та перспективи розвитку державної ветеранської політики, шляхи забезпечення реінтеграції ветеранів у суспільство, а також можливості створення інклюзивної та безбар’єрної громади для ветеранів та ветеранок.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*