офіційний сайт

В ПАМ’ЯТЬ ПРО БІЛОРУСЬКИХ ГЕРОЇВ: ЇМ ПРИСВЯТИЛИ ФОТОВИСТАВКУ

Експозицію фотоплакатів під назвою «З Україною в серці» організовано Благодійним фондом «Вільна Білорусь» спільно з ВНУ імені Лесі Українки. Серед перших відвідувачів були заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт, ректор ВНУ імені Лесі Українки Анатолій Цьось, митрополит Луцький і Волинський Михаїл, студенти, науковці, представники органів влади, громадські діячі.

Виставка представляє більше 20 стендів, на кожному з яких розміщені фото та життєпис українською, білоруською та англійською мовами про білоруських героїв, які поклали своє життя в боротьбі за Україну з російськими окупантами. біографію, історію подвигів, місце й дату загибелі, а також портрети та сімейні світлини, надані рідними полеглих. Серед тих, кому присвячена меморіальна експозиція – двоє посмертно отримали звання «Герой України», на честь ще трьох загиблих названі вулиці українських міст.

Один із плакатів з чорними постатями присвячений тим білорусам, імена яких не розголошуються через переслідування їхніх родичів режимом диктатора Лукашенка. За даними БФ «Вільна Білорусь» в боях за свободу України віддали життя понад три десятки білоруських добровольців, які воювали в різних підрозділах ЗСУ.

«Багато білорусів в лавах наших Збройних Сил боряться за свободу, за волю і проти імперської шизофренії, якою інфікована вся росія. Ми вдячні кожному з них за їхній подвиг, кожному, хто зі зброєю в руках боронить український народ. Дякуємо кожній білоруській родині, яка поряд з нами, українцями, переживає тривоги і обстріли. Я вірю в перемогу України, я вірю у вільну Білорусь, вірю в дружбу наших народів», – підкреслив Григорій Пустовіт.

Виставку уже було презентовано у Львові Києві, Дніпрі, Чернігові, Вінниці, Варшаві та Вільнюсі, – розповів ініціатор та організатор проєкту, директор БФ «Вільна Білорусь» Олексій Францкевич.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*