офіційний сайт

В ОБЛАСНІЙ ІНФЕКЦІЙНІЙ ЛІКАРНІ ПІДСУМУВАЛИ РОБОТУ ЗА 2023 РІК

У розширеному засіданні медичної ради закладу взяли участь заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт та начальник управління охорони здоров’я ОВА Юрій Легкодух.

Виконувачка обов’язків директора обласної інфекційної лікарні, депутатка обласної ради Любов Серба наголосила, що комунальне підприємство є монопрофільним спеціалізованим надкластерним закладом, який увійшов до спроможної мережі закладів охорони здоров’я Волинського госпітального округу. «Ми надаємо медичну допомогу як дорослим, так і дітям з інфекційними захворюваннями, які зокрема є висококонтагіозними, соціально значимими, небезпечними та особливо небезпечними», – наголосила вона.

За словами Любові Серби, в умовах війни експерти прогнозують погіршення епідеміологічної ситуації, і така тенденція спостерігатиметься щонайменше 5 років після завершення бойових дій. «Так, минулоріч у нашому закладі проліковано на 1,5 тисячі більше хворих, аніж у 2022 році. Усього майже 5,5 тисяч осіб. У звітному періоді дещо збільшилась частка госпіталізованих дітей і складає 58% проти 42% у 2022 році.

Щоправда, стверджує керівниця, структура пролікованих хворих не змінилась. Найбільше минулоріч проліковано пацієнтів із хворобами органів дихання, ГРВІ, грипом та COVID-19 – 53%, при цьому суттєво знизилася кількість пацієнтів із коронавірусною хворобою.

Своєю чергою заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт зауважив: виклики, спричинені пандемією ковід, ще раз підтвердили, що готовність до боротьби із масовими інфекційними захворюваннями має бути постійною. «У ці ковідні роки ми відчули наскільки ми вразливі, якою великою є потреба розвивати медицину, удосконалювати інфекційні лікувальні заклади та систему профілактики. Віруси з року в рік мутують та видозмінюються, а тому інфекціоністи дуже швидко можуть стати лікарями номер один у системі охорони здоров’я. Тому сьогодні важливо йти в ногу з часом, обмінюватись досвідом та вчитись. Сьогодні завдяки вам ми відчуваємо впевненість, що у разі появи небезпечних інфекційних захворювань, у нас є кваліфіковані фахівці, є спеціалізований медичний заклад із відповідним обладнанням, які дозволять протистояти хворобам», – підкреслив він.

Григорій Пустовіт також наголосив на важливості виконання рішення Волинської обласної ради та завершення процесу реорганізації обласного фтизіопульмонологічного медичного центру шляхом приєднання його до обласної інфекційної лікарні, що має на меті покращити якість лікувально-діагностичного процесу інфекційних хвороб на теренах області.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*