офіційний сайт

УПРАВЛІННЯ ВІДХОДАМИ: НА ВОЛИНІ ПІДСУМУВАЛИ РЕЗУЛЬТАТИ І УЗГОДИЛИ ПЛАНИ

У засіданні робочої групи із реалізації в області Регіонального плану управління відходами до 2030 року взяв участь голова постійної депутатської комісії з питань екології, раціонального використання природних ресурсів Юрій Ройко.

Йшлося, зокрема, про виконання у 2023 році Регіонального плану управління відходами у Волинській області. Так, минулоріч представники територіальних громад відвідали серію навчань і тренінгів зі стратегії управління відходами. Тривало розширення можливостей сортування і збору пластику, відпрацьованих батарейок, а також компостування рослинних рештків. З обласного природоохоронного фонду були спрямовані асигнування на придбання гідравлічного пресу для пластикових відходів, за кошти місцевих бюджетів закуплено 11 сміттєвозів, майже 2 тисячі контейнерів для сміття, а також трактори, навантажувачі та іншу техніку.

«Волинь – одна з небагатьох областей України, де розроблено плану управління відходами. Проте його повноцінну реалізацію обмежує відсутність фінансування, яке передбачалося у пропорціях: 50% – з державного бюджету, 30% – з обласного та 20% – з місцевих бюджетів. У 2024 році з обласного та місцевих бюджетів заплановано на цю мету близько 118 млн. грн., – зазначив Юрій Ройко. – Регіональний план управління відходами передбачає 3 сценарії його втілення. Тож маємо визначитись за яким саме ми будемо рухатись в майбутньому».

Він також додав, що Волинська агенція регіонального розвитку пройшла до другого етапу відбору пілотних областей для участі у Швейцарсько-українському проєкті «Згуртованість та регіональний розвиток України» UCORD, у якому одним із напрямків – це управління відходами. Тож Юрій Ройко радить громадам, які братимуть участь у цьому проєкті і залучали кошти на покращення екології, працювати в рамках Регіонального плану управління відходами.

Нагадаємо, що основа регіонального плану – це сортування і переробка відходів. Відповідно до зазначених цілей до 2030 року в області належить досягти: 100% охоплення населення збиранням побутових відходів замість 50% на сьогодні; запровадження роздільного сміттєзбирання, яке зараз – швидше виняток з правил; захоронення не більше 30% відходів (тепер – 97%), решту – переробляти; застосування практику компостування, оскільки 40% відходів в області – це органіка.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*