офіційний сайт

УПОВНОВАЖЕНІ ОМБУДСМАНА ПЕРЕВІРИЛИ МІСЦЯ НЕСВОБОДИ НА ВОЛИНІ

Результати моніторингової місії Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та виконання рекомендацій сьогодні були проаналізовані за участі заступника голови обласної ради Григорія Пустовіта і начальниці відділу з питань гуманітарної та соціально-культурної сфери апарату облради Галини Карнаухової.

Відвідування 11 установ області різних напрямків (це і соціальні, і правоохоронні, і пенітенціарні) спільно з представниками громадськості, експертами, фахівцями та народними депутатами було здійснено наприкінці минулого року. За підсумками візитів, керівникам було надано письмові рекомендації щодо покращення стану дотримання прав людей, які перебувають у місцях несвободи.

З поміж закладів, засновником яких є обласна рада, моніторингова місія зокрема проаналізувала діяльність Рожищенського притулку для дітей та Горохівського психоневрологічного інтернату.

Так, експерти акцентували на неприпустимості заґратованих вікон у притулку для дітей, адже це є порушенням пожежної безпеки. Директор закладу Леонід Хведчак доповів, що частину решіток уже демонтовано, решту знімуть найближчим часом. Низьку температуру у приміщеннях в холодну пору року він пояснив застарілою системою централізованого опалення, тому для комфортного перебування дітей додатково використовують обігрівачі. За його словами, у планах на 2025 рік є намір встановлення індивідуальної котельні. Окремо зупинились на незадовільному стані укриття. Леонід Хведчак запевнив, що з тих пір на поточний ремонт укриття з обласного бюджету було виділено 1,1 млн грн., і бомбосховище було дообладнане та за результатами перевірок надзвичайників рекомендоване до використання.

Потреба в облаштуванні укриття та вдосконалення доступності для осіб з інвалідністю – такими були рекомендації представників омбудсмана під час відвідин Горохівського психоневрологічного інтернату. Його директорка Юлія Ковальчук поінформувала, що приміщення сховища станом на сьогодні вже готове на 60 %, зокрема встановлено металопластикові вікна і двері, змонтовано системи вентиляції, електрозабезпечення, водопостачання, водовідведення і опалення, остаточно роботи будуть звершені упродовж 2-ох місяців. Також директорка зауважила, що виготовлено ПКД на реконструкцію частини будівлі зі встановлення вертикального підйомника. Ціна питання – 1,3 млн грн., і воно буде вирішене за умови наявності бюджетного фінансування.

Заступник голови облради Григорій Пустовіт своєю чергою наголосив, що керівництво області робить усе можливе, аби Волинь була зразковою у сфері дотримання прав людей, які перебувають у місцях несвободи. Він висловив вдячність представникам омбудсмана за їх корисні рекомендації в частині реалізації національного превентивного механізму та запевнив, що усі вони враховані і будуть усунуті за найпершої можливості, оскільки головною перепоною для цього є обмеженість бюджетних спроможностей.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*