офіційний сайт

УАРОР ВИСТУПАЄ ЗА ВРЕГУЛЮВАННЯ БЮДЖЕТНИХ ПОВНОВАЖЕНЬ МІЖ ОБЛРАДАМИ ТА ОВА

Голова Волиньради Григорій Недопад бере участь у засіданні Правління Української асоціації районних та обласних рад, яке проходить у Хмельницькому. Крім асоційованих членів організації присутні і народні депутати Віталій Безгін та Вячеслав Рубльов – члени парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Одним із ключових питань порядку денного стало обговорення протиріч з виконання обласними радами належних повноважень щодо затвердження обласного бюджету та змін до нього, а також схвалення регіональних програм. Законодавчі колізії спричинені положеннями постанови КМУ «Деякі питання формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану». Тож, з метою дотримання гарантій місцевого самоврядування УАРОР ухвалила звернення до Верховної Ради України, Кабінету міністрів та Міністерства фінансів з проханням врегулювати нормативно-правову базу та чітко розмежувати належні бюджетні повноваження між обласними радами та обласними військадміністраціями до єдиних вимог, закріплених Конституцією та законодавством про місцеве самоврядування з урахуванням положень ЗУ «Про правовий режим воєнного стану», визначених частиною 3 статті 10.

Окрім того члени правління проаналізували законодавче забезпечення реформи профільної середньої освіти, підсумували участь Асоціації у конференції з відновлення України (URC-2024) та Конгресі місцевого самоврядування Ініціативи трьох морів. У цьому контексті голова Волиньради Григорій Недопад поділився досвідом регіону в налагодженні міжнародної співпраці, транскордонного співробітництва та побратимства міст і громад як форми євроінтеграційної взаємодії.

Також Секретаріат УАРОР відзвітував про діяльність та фінансові питання за перше півріччя цього року.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*