офіційний сайт

У ЛЕСИНОМУ ВИШІ – НОВА НАГЛЯДОВА РАДА

Сьогодні відбулося її перше засідання, участь у якому як заступник голови колегіального органу взяв очільник Волиньради Григорій Недопад.

Відповідно до законодавства громадський орган, який у межах наданих йому повноважень здійснює нагляд та ухвалює рішення для виконання мети і завдань діяльності університету, формується що п’ять років. Теперішню Наглядову раду ВНУ імені Лесі Українки очолила народна депутатка України Ірина Констанкевич, її заступником став Григорій Недопад. Серед членів також знані в області особистості: медичні менеджери Олександр Дудар і Андрій Ягенський, засновник Музею сучасного мистецтва Віктор Корсак, керівник будівельної компанії Андрій Розумовський, а також відомі українські постаті – генерал-майор ЗСУ, Герой України Андрій Ковальчук, Надзвичайний і Повноважний Посол України, постійний представник при Раді Європи Борис Тарасюк, письменниця Оксана Забужко та представник Офісу Президента Олексій Дніпров.

«Наша мета – зробити усе можливе, щоб Волинський національний університет вийшов на нові обрії і здобув статус не тільки регіонального, а й національного та європейського вишу», – окреслила пріоритетне завдання новоствореної Наглядової ради її голова Ірина Констанкевич.

Про стан і перспективи розвитку вишу доповів його ректор Анатолій Цьось. Особливо предметно він зупинився на міжнародній діяльності університету як важливого елементу євроінтеграції та можливості в умовах воєнного стану розвивати виш за підтримки міжнародних партнерів. Серед здобутків ректор назвав програму «Подвійний диплом» і можливість студентів стажування в інших країнах, входження ВНУ до Міжнародного альянсу університетів, реалізацію численних грантів з різної тематики. Інше важливе досягнення – запровадження нових освітніх програм на вимогу часу. Уже відкрито медичний факультет, у найближчих планах – ліцензування спеціальностей, пов’язаних з розвитком міжнародних економічних стартапів і штучного інтелекту, логістики, дизайну одягу і взуття та інші. У намірах – і створення центрів, які би поєднували освітній процес і виробництва.

Підсумовуючи доповідь ректора, Григорій Недопад зауважив, що ВНУ цілком заслужено у консолідованому рейтингу серед більш як 300 українських вишів посідає 17 місце і входить у десятку найкращих класичних університетів країни. «Багато вже зроблено, немало ініціатив чекають реалізації найближчим часом. Важливо, щоб перспективи розвитку враховували також виклики як воєнного часу , так і періоду після завершення війни. Обласна рада і досі у різний спосіб, в тому числі фінансово, долучалася до розвитку ВНУ і робитиме це й надалі тепер уже як партнер», – запевнив заступник голови Наглядової ради університету, очільник Волиньради Григорій Недопад.

Під час обговорення візії розвитку Лесиного вишу Ірина Констатнкевич зауважила, що плануючи майбутнє університету, варто враховувати і глобальні світові зміни, і виклики, які стоять перед європейською освітою: «Перше – це здатність до інновацій, динамічної трансформації і модернізації. Друге – суспільна корисність. Окрім академічної і наукової роботи університети повинні бути суспільно активними і розуміти потреби соціуму». Окрім того вона озвучила потребу у запровадженні освіти для дорослих, аби упродовж усього життя людина могла оновити знання або ж здобути додаткову спеціальність.

Член Наглядової ради Віктор Корсак додав, що для ефективної стратегії варто підняти рівень цілей університету, орієнтуючись на світові та європейські практики і традиції вищої школи. «Дуже важливо також окрім професійного інтелекту розвивати у студентів інтелект психологічний та естетичний. Окрім професіонала формувати особистість з чітким уявленням для чого і з якими сенсами», – радить він.

Постпред України в Раді Європи Борис Тарасюк висловив готовність активно долучитися до розвитку Волинського національного університету і задіяти для цього потенціал Парламентської Асамблеї Ради Європи.

Під час свого першого засідання затвердили також Положення про персональні стипендії членів Наглядової ради для студентів за видатні здобутки, окрім академічної успішності.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*