офіційний сайт

ТАРИФИ І ЗВІТИ – ОСНОВНІ РІШЕННЯ СОЦІАЛЬНО-МЕДИЧНОЇ ДЕПУТАТСЬКОЇ КОМІСІЇ

Порядок денний засідання постійної депутатської комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства налічував понад півтора десятки питань. Участь у роботі комісії також взяв заступник голови обради Григорій Пустовіт, очільник бюджетної комісії Орест Маховський, керівники обласних комунальних установ та структурних підрозділів ОВА.

За результатами розгляду клопотань медичних та соціальних закладів обласної комунальної власності комісія погодила тарифи на платні послуги. Голова комісії Ірина Горавська зауважила, що питання погодження нових тарифів на платні послуги періодично виникають з причин зростання їхніх складових як от зростання мінімальної заробітної плати, збільшення вартості медикаментів, паливно-мастильних і розхідних матеріалів тощо. Тож депутати схвалили оновлені тарифи на: стажування лікаря-інтерна, обслуговування лікарською та фельдшерською бригадами спортивних змагань, масових і культурних заходів та навчань для немедичних працівників для волинської екстренки; медичні послуги, які надає обласна лікарня «Хоспіс м.Ковель»; компоненти крові для Центру служби крові; а також стаціонарний догляд для Берестечківського, Голобського, Олицького та Руденського психоневрологічних інтернатів, хоча така платна послуга поки в соціальних установах не надається через їх перевантаження за рахунок підопічних, евакуйованих із зони бойових дій.

Проаналізували члени комісії й інформацію про діяльність Волинського обласного бюро медико-соціальної експертизи. Начальник бюро Василь Тимощук доповів, що останні роки за рахунок військовослужбовців значно зросло навантаження на роботу МСЕК, то ж у перспективі він вбачає потребу у збільшенні в області комісій медико-соціальної експертизи з 10 до 12. Серед проблем названо також і брак кадрів у комісіях, у зв’язку з чим пропонується зобов’язати головних лікарів медустанов, на базі яких працюють МСЕК, забезпечити дублювання спеціалістів для безперебійної роботи таких комісій. Депутати рекомендували обласному управлінню охорони здоров’я сприяти у вирішенні озвучених проблем.

Профільною депутатською комісією взято до відома інформацію про виконання заходів Територіальної програми зайнятості населення за 2023 рік. Директорка обласного центру зайнятості Алла Куцин доповіла, що минулоріч послугами центру скористалося понад 22 тисячі волинян, з них 13,5 тисяч мали статус безробітного, що на 42% менше, ніж у 2022 році. За цей період працевлаштовано 10,5 тис осіб, понад 1 200 пройшли перепідготовку, близько тисячі були залучені до громадських та суспільно-корисних робіт, ухвалено 318 рішень про надання безповоротної державної допомоги на започаткування власної справи. Вона також презентувала активні програми зайнятості для ВПО, учасників бойових дій та людей з інвалідністю. Члени комісії рекомендували визначити як пріоритетний напрямок у діяльності центру зайнятості допомогу у працевлаштуванні, професійному навчанні та надання грантів для створення власного бізнесу учасникам бойових дій і членам їхніх родин, а також внутрішньо переміщеним особам.

Заслухали депутата і звіти про роботу за 2023 рік керівників геріатричного пансіонату та усіх п’яти психоневрологічних інтернатів області. Попри військовий стан, обмежені бюджетні ресурси та значну кількість внутрішньо переміщених осіб, які прийняли установи із зони бойових дій, минулого року вдалося не лише забезпечувати повний обсяг соціальних послуг, а й зміцнювати і розвивати матеріально-технічну базу. Керівники доповідали, що завдяки залученню допомоги спонсорів, міжнародних гуманітарних організацій і благодійних фондів вона змогли профінансувати невідкладні ремонтні роботи, поліпшити доступність та умови перебування підопічних, облаштувати укриття, створити для своїх мешканців зони відпочинку, творчі майстерні, ресурсно-інтеграційні центри. Члени комісії одноголосно затвердили звіти усіх керівників соціальних інтернатних закладів.

Додатково на розгляд профільної комісії було винесено питання придбання для Центру служби крові устаткування для опромінення крові орієнтовною вартістю понад 13 мільйонів гривень. Голова комісії Ірина Горавська обґрунтувала потребу: це обов’язкова умова НСЗУ для контрактування окремих видів медичних послуг. Зокрема, для мінімізації трансфузійних ускладнень онкологічним, гематологічним, хворим з пересадженими органами, а також новонародженим повинні бути застосовані лише опромінені препарати крові. «Якщо питання закупівлі в області такого обладнання не вдасться вирішити, то надання таких послуг буде під загрозою припинення. Або ж доведеться купувати опромінені препарати крові в сусідніх областях, а це питання логістики і часу, до того ж ми ставимо під загрозу повноцінність роботи місцевої служби крові», – висловила застереження Ірина Горавська. Голова бюджетної комісії Орест Маховський зауважив, що є законодавчі обмеження щодо переліку використання вільних бюджетних залишків. Тож члени комісії урадили провести додаткові консультації з тим, аби знайти варіанти вирішення цієї нагальної потреби.

До порядку денного роботи комісії додатково також було внесено і звіт про роботу за 2023 рік керівника обласного територіального медичного об’єднання захисту материнства і дитинства. Уникаючи конфлікту інтересів, на час розгляду цього питання Ірина Горавська, яка і звітувала як керівник установи, передала повноваження головування заступнику очільника комісії Любові Сербі. Звіт члени комісії затвердили одноголосно.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*