офіційний сайт

РОЗПОЧАЛА РОБОТУ ЧЕРГОВА 27-МА CЕСІЯ ВОЛИНЬРАДИ

У порядку денному – 56 питань. У сесійній залі зареєструвалися 52 депутати. Участь у пленарному засіданні також беруть лідери територіальних громад, очільники райрад та РВА, керівництво ОВА та її структурних підрозділів, представники силових та правоохоронних органів, директори обласних комунальних установ.

Одним із перших на розгляд депутатського корпусу було винесено звіти про виконання обласного бюджету за 2023 рік та І-е півріччя 2024-го. За інформацією директора департаменту фінансів ОВА Ігоря Никитюка у 2023 році доходи обласного бюджету склали понад 3 млрд 300 млн грн, трохи більше половини з яких – це власні надходження, решта – дотації та субвенції. За власними доходами обласний бюджет виконаний до затверджених показників на 100,8 відсотка, понад план надійшло 13 млн гривень. Що ж до видатків, то минулоріч їх обсяг склав 3 421,2 млн грн. За І-е півріччя 2024 року доходи склали 1 млрд 100 млн грн. І це на 135 млн грн менше, ніж минулоріч. Попри все, до прогнозних показників за перше півріччя обласний бюджет перевиконано на 5 млн грн. Видатки ж перевищили 1 млрд. 137 млн грн. Їхнє основне призначення – це фінансування освіти, охорони здоров’я, соціального захисту і соціального забезпечення населення, культури і мистецтва, спортивної галузі, обласних цільових програм. Важливою складовою витрат обласного бюджету в умовах воєнного стану була і залишається фінансова підтримка оборони області, сімей загиблих військовослужбовців, внутрішньо переміщених осіб. Під час обговорення депутат Сергій Кошарук цікавився обсягом фінансування енергоносіїв в обласних комунальних закладах загалом та чи не переглядалися встановлені ліміти фінансування цієї статті видатків. Ігор Никитюк зазначив, що загальний обсяг видатків на компослуги обласних установ склав близько 80 млн грн, що ж до лімітів, то їх було знижено у випадках запровадження енергоощадних заходів. Оскільки із запровадженням воєнного стану бюджетні повноваження були передані ОВА, і обласна рада не брала участі у формуванні бюджету, за пропозицією голови профільної комісії Ореста Маховського, звіт про виконання обласного бюджету за обидва періоди депутати взяли до відома.

Також сесією затверджено моніторингові звіти про реалізацію Стратегії розвитку Волинської області на період до 2027 року та виконання Плану заходів на з її реалізації за 2023 рік. Зазначалося, що на досягнення більшості цілей суттєво вплинула війна, зменшення чисельності населення, в тому числі через виїзд за кордон, а також нестабільна економічна ситуація. Тим не менше, з різних джерел – бюджетів усіх рівнів, грантових коштів, власних асигнувань підприємств та кредитних ресурсів упродовж 2023 року було профінансовано 12 об’єктів, передбачених Планом заходів, на загальну суму майже 60 млн грн у сферах розвитку людського капіталу та підвищення конкурентоспроможності регіональної економіки.

З огляду на законодавчі зміни сесія оновила Регламенту Волинської обласної ради восьмого скликання в частині прозорості та публічності діяльності. Варто зазначити, що задовго до прийняття закону про гласність діяльності органів місцевого самоврядування Волинська обласна рада з власної ініціативи упродовж багатьох років практикує усі його норми: висвітлюється діяльність на офіційному вебсайті ради, через соціальні мережі та засоби масової інформації; заздалегідь оприлюднюються на офіційному вебсайті проєкти рішень ради з метою їх громадського обговорення та внесення пропозицій; проводиться відеофіксація засідань постійних комісій з оприлюдненням відеозапису на офіційному вебсайті ради та у соціальних мережах із забезпеченням відкритого доступу до відеозапису; велася пряма трансляція пленарних засідань сесій, яка на час дії воєнного стану тимчасово замінена відеозаписом, онлайн-трансляція буде відновлена відразу по завершенню військових дій, як це і передбачено новим законодавством.

Внесено зміни і до Положення про постійні комісії. Відтепер їх засідання вважатимуться повноважним, якщо в ньому бере участь більше половини від загального складу комісії; висновки і рекомендації постійної комісії приймаються відкритим поіменним голосуванням більшістю голосів від загального складу комісії і підписуються головою комісії, а в разі його відсутності – заступником або секретарем комісії, а протоколи засідань комісії, в яких зазначаються результати поіменного голосування, підписуються головою і секретарем комісії. Депутати також внесли зміни до складу постійних комісій обласної ради. Так, новообрану депутатку обласної ради Людмилу Панасюк уведено до складу постійної комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку, а депутатів Валентина Кошельника та Павла Цибульського, які склали свої повноваження, виведено із профільних комісій, членами яких вони були.

З кадрових рішень було погоджено призначення за результатами конкурсу Любов Серби директором КП «Волинська обласна інфекційна лікарня». Окрім того депутати проголосували за створення та персональний склад Наглядових рад в інфекційній та обласній клінічній лікарнях.

Ухвалили депутат й низку майнових питань, які стосувалися передачі матеріальних цінностей і транспортних засобів між обласними комунальними закладами, землеустрійних питань, приватизації об’єктів та списання основних засобів.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*