офіційний сайт

РОКОВИНИ ДЕПОРТАЦІЇ КРИМСЬКИХ ТАТАР: ПАМ’ЯТЬ, ШАНА, БОРОТЬБА

Сьогодні минає 80 років з початку депортації кримськотатарського та інших народів з Кримського півострова радянським тоталітарним режимом. У жалобних заходах взяв участь заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

Через примусову депортацію близько 200 тисяч кримських татар втратили дім, батьківщину, рідних, а багато хто – і життя. Також у 1944-му з півострова депортували понад 40 тисяч болгар, вірмен, греків, турків і ромів. Це насильницьке переселення Україна визнає актом геноциду і вшановує пам’ять про його жертв.

На жаль, історія знову повторилася у 2014 році. Після анексії Криму росією, кримські татари повсякчас зазнають переслідувань та утисків, багато з них були змушені залишити рідні домівки. РФ продовжує тоталітарні, імперські за духом традиції поневолення, здійснюючи системні репресії корінних кримців, незгодних з окупацією півострова.

До пам’ятного знаку Жертвам тоталітарного режиму на Замковій площі Луцька прийшли представники спільноти “Кримські татари Волині”, громадськості та влади. Голова кримськотатарського осередку області Сервер Зейнідінов поділився спогадами тих трагічних подій, коли його маму разом з тисячами кримців заштовхали у брудні вагони та депортували до Сибіру, Уралу і Середньої Азії….

«Нашим одвічним ворогом була і залишається правонаступниця Радянського Союзу – росія. Московія, російська імперія…Вона як хоче може себе називати, але її суть – це зло. Зло, яке вона принесла сусіднім державам впродовж всього свого існування, і зло, яке вона несе зараз. На окупованих територіях, в Криму продовжується депортація. Триває залякування проукраїнського населення. За сфабрикованими справами людей ув’язнюють на 15-20 років і вивозять в російські тюрми. Нам потрібно казати правду, щоб нас почув весь світ і визнав цей геноцид. А ще – єднатися. Сьогодні ми знову боронимо країну пліч-о-пліч. В лавах ЗСУ є два батальйони кримських татар, і в кожному четвертому батальйоні воюють кримські татари. І, нарешті, нам потрібно знати свою історію, робити висновки і вчити наших дітей, аби подібне більше ніколи повторилась», – наголосив він.

Присутні спільно виконали Державний гімн України, Гімн кримськотатарського народу «Ant etkenmen», хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв геноциду і поклали квіти до підніжжя монументу.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*