офіційний сайт

РЕФОРМУВАННЯ ШКІЛЬНОГО ХАРЧУВАННЯ: ВИКЛИКИ, ДОСЯГНЕННЯ, ПЕРСПЕКТИВИ

Під такою назвою на Волині відбувся регіональний форум для представників громад, керівників освітніх закладів та управлінців галузі. Слово до присутніх мав заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт.

Зустріч була присвячена аналізу перших результатів та поглибленню реформи шкільного харчування. Дискусію ініціювали фахівці Проєктного офісу реформи системи шкільного харчування, Міністерства освіти та науки та Мінінфраструктури.

«Сьогодні на нас чекає обговорення вкрай важливого питання. Обмінюючись досвідом та спілкуючись, ми отримаємо мотивацію, зуміємо напрацювати пропозиції з удосконалення реформи системи шкільного харчування на місцях, – зауважив, звертаючись до учасників заходу Григорій Пустовіт. – Багато у цьому процесі залежать і від тих, хто організовує харчування, і тих, хто безпосередньо готує. Я переконаний, що спільними зусиллями нам вдасться досягти результату реалізації реформи на регіональному рівні, аби у повній мірі забезпечити наших дітей здоровою і поживною їжею. Нам також важливо не забувати й про соціальну складову цього проєкту та враховувати пільгові категорії громадян».

Керівник Проєктного офісу реформи системи шкільного харчування Орест Степаняк нагадав, що реформа шкільного харчування була ініційована Першою леді України Оленою Зеленською у 2020 році. Відтоді реалізовано ряд проєктів та впроваджено нормативні документи, що покликані покращити стандарти якості харчування в українських школах. Він також розповів, що Кабміном було прийнято Національну стратегію впровадження реформи шкільного харчування до 2027 року. «Стратегія передбачає чотири головні цілі: фінансова та інституційна спроможність органів місцевого самоврядування в її реалізації; модернізація шкільних їдалень та кухонь; навчання кадрів; якісна комунікація щодо здорового харчування на всіх рівнях», – зазначив Орест Степаняк.

Він акцентував увагу представників місцевої влади та керівників громад, що на основі національної стратегії мають бути розроблені аналогічні регіональні стратегії з метою забезпечення різноманітного, збалансованого та якісного харчування в закладах освіти, разом із тим сприяючи соціальному захисту вразливих груп населення та формуючи навички здорового харчування у дітей і дорослих.

«Показниками досягнення цієї мети має стати зменшення відсотка ожиріння серед дітей до 18 років; рівень задоволеності учнів харчуванням у закладах освіти; зміна харчових уподобань школярів; зростання кількості комплексно модернізованих або відновлених харчоблоків», – зауважив Орест Степаняк.

У ході форуму присутнім також розповіли про інновації в системі харчування в закладах освіти та зміни в законодавстві, які допоможуть органам місцевого самоврядування та адміністраціям закладів освіти покращувати харчування в школах і садочках, проаналізували ситуацію з вартістю харчування в регіоні та окреслили основні напрямки роботи на 2024 рік.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*