офіційний сайт

ПРОЄКТИ СЕСІЙНИХ РІШЕНЬ ПОГОДИЛА І ДЕПУТАТСЬКА КОМІСІЯ

Зокрема, члени постійної комісії з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією заслухали звіт керівника обласної прокуратури Віктора Тимчука про діяльність органів Волинської обласної прокуратури у 2023 році.

За словами правоохоронця, пріоритетними для органів обласної прокуратури у минулому році були завдання забезпечення належної фіксації та досудового розслідування злочинів проти основ національної безпеки України, миру, людяності та міжнародного правопорядку. Так, у 2023 році на території області обліковано майже сімсот кримінальних правопорушень, пов’язаних з повномасштабним вторгненням російської федерації. Особлива увага органів прокуратури також була спрямована на протидію кримінальним правопорушенням, пов’язаним із незаконним використанням гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги. Так, за звітний період було розпочато 11 таких кримінальних проваджень.

Відповідаючи на запитання голови профільної комісії Анатолія Вітіва щодо випадків незаконного полювання та вирубки лісів, прокурор області зауважив, що такі факти трапляються, але не мають масового характеру. «Значна територія лісів, що неподалік кордону з білорусією, сьогодні знаходиться під контролем військових підрозділів, що також є додатковою перешкодою для браконьєрів», – зауважив він.

Щодо ситуації із незаконним обігом наркотиків, якою також цікавились депутати, то Віктор Тимчук повідомив, що у 2023 році збільшилась кількість скерованих прокурорами до суду обвинувальних актів у сфері обігу наркотичних засобів та психотропних речовин (з 242 у 2022 році до 343 у 2023 році). «Вже цьогоріч нами затримана злочинна група. Лише за одним кримінальним провадженням заарештовано 22 особи, у яких вилучено не один кілограм наркотичних засобів. Було розкрито цілу сітку по розповсюдженню наркотиків не лише на території Волині, а й інших областей», – наголосив він.

Інформацію щодо результатів діяльності органів Волинської обласної прокуратури у 2023 році члени профільної комісії взяли до відома та рекомендували сесії підтримати відповідний проєкт рішення.

Також комісія урадила підтримати на сесії проєкт рішення «Про звіт голови Волинської обласної ради восьмого скликання за 2023 рік», що був завчасно оприлюднений на офіційному сайті обласної ради та розісланий усім депутатам. Профільною комісією також рекомендовано обласній раді підтримати і проєкт рішення «Про звіти депутатів обласної ради». Голова комісії Анатолій Вітів зауважив: цим документом визначаються орієнтовні терміни звітування депутатів обласної ради перед виборцями впродовж березня-червня 2024 року. Крім того, до 1 липня обранці громади мають поінформувати обласну раду про результати обговорення їхнього звіту, зауваження і пропозиції, озвучені їх виборцями на адресу ради та її органів, а також про доручення, надані депутатові у зв’язку із його депутатською діяльністю. Обранці повинні оприлюднити і графіки особистого прийому громадян.

Крім того члени комісії погодили звернення однієї із військових частин щодо виділення коштів обласного бюджету у розмірі 2,5 млн грн на реконструкцію електричних мереж лікувального корпусу військового шпиталю, обумовленого потребою установки нового медичного обладнання. Висновки постійної комісії будуть скеровані облвійськадміністрації.

Члени профільної комісії також рекомендували сесії схвалити звернення депутатів Волинської обласної ради до Президента України, Голови Верховної Ради України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Прем’єр-міністра України щодо визволення полонених захисників», авторства депутата Ігоря Леха. Окрім того рекомендували схвалити також відозву до Верховної Ради України щодо негайного прийняття в другому читанні і в цілому законопроєкту № 8371 “Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій”».

Члени профільної комісії також заслухали інформацію Волинської обласної військової адміністрації щодо виконання рішень обласної ради від 15 вересня 2022 року №18/2 та від 16 листопада 2023 року № 23/53, що стосувались заборони УПЦ МП на території України, а також недопустимості продовження договору про користування УПЦ МП комплексом Успенського собору у місті Володимирі. Члени профільної комісії урадили також додатково винести це питання на розгляд сесії обласної ради.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*