Такі основні питання порядку денного опрацювали на нинішньому засіданні члени постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку. Участь у роботі комісії взяли перший заступник голови облради Юрій Поліщук та заступник керуючого справами виконавчого апарату ради Юрій Ройко.
Розглянувши кандидатури, внесені на здобуття обласної Премії імені Й. В. Гошовського за заслуги у сфері освіти, депутати рекомендували для відзначення у 2024 році п’ять кандидатур: Олександра Тарасюка – вчителя історії, економіки, заступника директора з навчально-виховної роботи Володимирського ліцею №5 ім. Анатолія Кореневського; Тетяну Войтюк – вчительку фізики ліцею № 13 міста Ковеля; Олександра Мишковеця – директора Луцького ліцею № 4 ім. Модеста Левицького; Лілію Шустік – учительку фізики Нововолинського наукового ліцею; Наталію Якимчук – вчительку німецької мови Княгининівського ліцею.
Окрім того, беручи до уваги результати засідання конкурсної комісії, депутати рекомендували голові обласної ради Григорію Недопаду в установленому законом порядку призначити переможця конкурсу – Наталію Сушик на посаду директора Головненської спеціальної школи «Центр освіти» Волинської обласної ради та укласти з нею трудовий договір терміном на 6 років. Це кадрове рішення остаточно буде прийняте на найближчій сесії обласної ради.
Також члени профільної комісії рекомендували до схвалення проєкт сесійного рішення «Про присвоєння звання «Почесний громадянин Волині». Враховуючи клопотання Устилузької міської ради, за багаторічну сумлінну і плідну працю, вагомі творчі здобутки, високу професійну майстерність, значний особистий внесок у розвиток культурного та мистецького життя Волині цього звання мають намір удостоїти британського режисера, кінодраматурга, продюсера, мистецтвознавця та почесного професорова ВНУ ім. Лесі Українки – Тоні Палмера.
Профільна комісія також заслухала інформацію управління освіти і науки ОВА про стан готовності закладів освіти спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області до нового навчального року та проходження осінньо-зимового періоду.
Очільниця відомства Наталія Матвіюк зауважила, що станом на сьогодні усі заклади стовідсотково закінчили підготовку до нового навчального року, про що засвідчила фахова комісія з перевірки стану їх готовності. Усі освітні установи обласної комунальної власності мають власне або ж користуються орендованим укриттям, а отже цьогоріч працюватимуть в очному режимі. Змішаний формат навчання буде лише у Затурцівській спецшколі, Волинському науковому ліцеї та Колківському центрі професійної освіти з огляду на обмежену кількість місць в укритті для усіх учасників освітнього процесу.
Вона також повідомила, що в усіх закладах здійснено планову підготовку систем опалення та завершено поточні ремонти. Здебільшого керівники закладів приводили до ладу приміщення їдалень, спортивних та актових залів, значна увага була приділена облаштуванню пандусів. Однак відкритим залишається питання ремонту дахів ряду освітніх установ. Загалом на підготовку до нового навчального року закладами освіти було освоєно понад 4 млн гривень в межах кошторисних призначень та зі спецфондів. Наталія Матвіюк також поінформувала депутатів, що обласний військовий ліцей ім. Героїв Небесної сотні цьогоріч отримав субвенцію з державного бюджету у розмірі 47 млн гривень на модернізацію харчоблоку. Співфінансування з обласного бюджету становитиме 32 млн грн.
«Для безперебійного функціонування закладів в зимових умовах додатково встановлюються генератори та створюється запас палива, який станом на сьогодні становить 60% від запланованого. Ця робота виконується згідно помісячного плану і до кінця року буде виконана стовідсотково», – запевнила Наталія Матвіюк. За її словами, до старту навчання у низці закладів вдалося закрити питання протипожежного захисту.
Щодо невирішених питань для освітніх закладів, які фінансуються з обласного бюджету, то до таких належить оплата енергоносіїв, тарифи на які зросли, а також нестача коштів освітньої субвенції на зарплатню педагогічним працівникам. «На сьогодні це в межах 12 млн гривень. Це питання ми тримаємо на контролі і будемо шукати бюджетні можливості, щоб профінансувати оплату праці у повному обсязі», – запевнила Наталія Матвіюк.
Члени профільної комісії також погодили проєкт плану формування мережі закладів освіти Волинської області, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти. Відповідний проєкт сесійного рішення також буде розглянуто на сесії обласної ради.