офіційний сайт

ПОПЕРЕДЖЕННЯ ТРУДОВИХ СПОРІВ: ВАЖЛИВА ЗАЛУЧЕНІСТЬ ГРОМАД

Голова обласної ради Григорій Недопад провів робочу зустріч із керівником Волинського відділення Національної служби посередництва і примирення (НСПП) Володимиром Демидюком.

Йшлося про налагодження взаємодії задля досягнення соціальної злагоди в трудових колективах як в області загалом, так і в об’єднаних територіальних громадах. Володимир Демидюк зазначив, що НСПП є постійно діючим державним органом у сфері регулювання трудових відносин. До основних завдань служби належить прогнозування виникнення, попередження, а також допомога у розв’язанні колективних конфліктів шляхом посередництва і примирення та побудова ефективного соціального діалогу між представниками влади, роботодавцями, найнятими працівниками і виразниками їхніх інтересів – профспілками.

«Під час дії воєнного стану процедуру реєстрації трудових спорів тимчасово призупинено, однак це не означає, що конфлікти, пов’язані із порушенням трудового законодавства, не виникають. Основні зусилля фахівці і арбітри служби спрямовують на попередження колективних суперечок», – запевнив керівник обласного представництва Національної служби посередництва і примирення.

Голова Волиньради Григорій Недопад зазначив, що в теперішніх умовах запорукою надійного тилу є економічна стабільність регіону, важлива складова якої, без сумніву, – це суспільна рівновага, в тому числі й завдяки продуктивним соціально-трудовим відносинам у колективах підприємств, установ, організацій різної форми власності. «Інформування, консультування, медіація – це сучасний і ефективний спосіб вирішення суперечок та конфліктів. У громадах мають знати про можливості і послуги Служби примирення та посередництва. Вважаю, що співпраця з місцевими органами влади є важливою для уникнення трудових конфліктів, налагодження соціального діалогу та, зрештою, для підвищення правової обізнаності сторін соціально-трудових відносин», – переконаний очільник обласної ради. Тож він запросив Володимира Демидюка стати спікером із зазначеної тематики під час засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Волинської обласної ради, яке відбудеться днями.

Під час розмови керівник Волинського представництва НСПП також поінформував, що зараз за участю іноземних партерів, вітчизняних експертів та громадськості триває активна робота над законодавчим оновленням соціального діалогу, який би відповідав і сучасним викликам, і умовам повоєнного відновлення, і євроінтеграційним процесам.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*