офіційний сайт

ПЛАН ФОРМУВАННЯ МЕРЕЖІ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ ДЕПУТАТИ ВІДПРАВИЛИ НА ДООПРАЦЮВАННЯ

Навколо прийняття цього рішення на сесії виникла предметна дискусія. На запитання депутатів відповідала заступниця начальника управління освіти і науки ОВА Наталія Даньків.

Вона зауважила, що Законом України «Про повну загальну середню освіту» передбачено, що у вересні 2024 року в державі має бути сформована мережа закладів старшої профільної школи академічного, а також професійного спрямування, яка повинна запрацювати з 1 вересня 2027 року. «Діти, які сьогодні навчаються в сьомому класі, через три роки повинні продовжити освіту не у 10 класі, а в академічних ліцеях та професійних коледжах. Тобто сьогодні ми проходимо підготовчий етап реформи», – пояснила посадовиця. За її словами, з урахуванням рішень сільських, селищних та міських рад в області запропоновано утворити 120 закладів старшої профільної освіти, з них: 93 академічних ліцеї та 27 професійних коледжів. З 54 територіальних громад у 13-ти академічні ліцеї створювати не планують.

Голова бюджетної комісії Орест Маховський поцікавився у чиновниці чи знадобиться додаткове фінансування з обласного бюджету на утримання цих закладів. Вона повідомила, що Уряд передбачає виділення субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа», зокрема й з метою запровадження трирічної профільної середньої освіти. Орест Маховський також запитав, у якому правовому статусі після цієї реформи буде Володимирський фаховий коледж та Луцький центр профтехосвіти, яких немає в цій мережі. На що Наталія Даньків виразної відповіді дати не змогла. Цікавила Ореста Маховського й доцільність та правові підстави включення відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти, які сьогодні мають статус державної форми власності, у план формування мережі, яка буде фінансуватися з обласного і місцевих бюджетів. Вона повідомила, що при формуванні мережі була врахована думка експертів швейцарсько-українського проєкту DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти», які дійшли висновку, що саме ці відокремлені підрозділи потрібно включити у мережу, оскільки там є пансіони, що також є однією із вимог створення академічних ліцеїв.

Своєю чергою перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук зауважив, що до розгляду цього питання потрібно підходити дуже ретельно, адже саме обласна рада відповідатиме за профільну освіту. «До цього плану є дуже багато питань. Значна кількість громад взагалі не матиме академічних ліцеїв, у той же час невеликі сільські громади заявили про утворення двох закладів такого типу. Не зовсім зрозумілою є ситуація і з нашими обласними ліцеями. Тобто, управління не належним чином опрацювало усі норми, тому я вважаю, що питання варто відкласти і доопрацювати», – наголосив він.

Голова обласної ради Григорій Недопад запропонував винести проєкт створення мережі на обговорення в рамках координаційної ради органів місцевого самоврядування, де буде можливість почути позицію усіх голів громад щодо забезпечення профільної освіти на очолюваних ними територіях. Тож ухвалення цього питання депутати відклали до глибшого вивчення та узгодження усіма зацікавленими сторонами.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*