офіційний сайт

ПІДСУМКИ І ЗАВДАННЯ: ВІДЗВІТУВАЛА ОЧІЛЬНИЦЯ МЕДОБ’ЄДНАННЯ ЗАХИСТУ МАТЕРИНСТВА І ДИТИНСТВА

Щорічний підсумок роботи обласної комунальної установи представила директорка Ірина Горавська та керівники відділень. Участь у роботі медради також взяв заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

Ірина Горавська каже: в 2023 році в медоб’єднанні зменшилася кількість персоналу, але це відбулося за рахунок немедичних працівників. В установі потребують кваліфікованих медичних кадрів: терапевтів мови та мовлення, лікаря-комбустіолога, дитячих психолога і хірурга, анестезіолога, ортопеда-травматолога.

В 2023 році у закладі значно зменшили обсяг платних послуг – якщо в 2022 ця сума становила 7,7 млн. грн., то у 2023 – лише 800 тис. Директорка пояснює – під час війни намагаються максимально надавати меддопомогу за направленнями. Що ж до надходжень, то з обласного бюджету надійшло 33,6 млн. грн., а Національна служба здоров’я профінансувала заклад на суму у 327,4 млн. грн. «З цих надходжень 260 млн. спрямовано на заробітну плату, 73 млн. грн. – на лікарські засоби, 21 млн. – на капітальні ремонти приміщень, оплата комунальних послуг обійшлася у 17,2 млн. грн.», – відзвітувала очільниця медоб’єднання.

Впродовж 2023 року заклад поповнювався новим обладнанням. Придбали комплект для проведення гістероскопії, спеціалізований автомобіль швидкої допомоги для новонароджених, два інкубатори для немовлят та багато іншого. Багато зроблено і для осучаснення мереж та будівель медоб’єднання. Зокрема за кошти з обласного бюджету капітально відремонтована котельня центру комплексної реабілітації «Фенікс», проведено реконструкцію тепломережі центрального теплового пункту, в корпусі дитячої лікарні відремонтовано укриття, облаштувано газову котельню та проведено благоустрій. Також за кошти благодійників відремонтували та обладнали один з корпусів реабілітаційного центру. За кошти НСЗУ провели ремонт у педіатричному та отоларингологічному відділеннях дитячої лікарні, облаштували стоматологічний кабінет, створили відділ з інфекційного контролю. Крім того, відремонтували та закупили обладнання для відділення дитячої онкогематології за кошти з бюджету Луцької тергромади.

«Цього року плануємо провести капітальний ремонт відділення невідкладної медичної допомоги, облаштувати приміщення під МРТ та встановити систему протипожежної сигналізації в дитячій лікарні. В рамках великого інфраструктурного проєкту Програми транскордонного співробітництва Польща-Україна 2021-2027 плануємо провести реконструкцію існуючих приміщень під Центр профілактичних та консультативних оглядів, – каже Ірина Горавська. – А ще сподіваємось, що врешті зможемо провести реконструкцію решти приміщень і облаштувати підйомник в Центрі комплексної реабілітації «Фенікс».

Медичний директор з акушерства і гінекології Роман Савка додав, що в минулому році більш як на 5 тисяч зросла чисельність відвідувань, збільшилась кількість вагітних та новонароджених.

Заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт щиро подякував медикам за роботу, їхнє постійне прагнення до розвитку та самовдосконалення. «Душа радіє, коли бачиш яке тут обладнання, який тут професійний персонал та які комфортні умови створені і створюються для найменших пацієнтів. Щиро бажаю, щоб у медоб’єднанні було більше новонароджених та менше хворих», – зазначив Григорій Пустовіт.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*