офіційний сайт

ПАМ’ЯТАЄМО: 26 КВІТНЯ – ДЕНЬ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ

38 років тому Україна і світ здригнулися від смертоносної катастрофи на Чорнобильській АЕС. Відтоді у цей день в нашій державі вшановують жертв радіаційних аварій та катастроф, а з ініціативи ООН у світі відзначають Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу.

Сьогодні на меморіальному комплексі «Вічна Слава» відбувся жалобний захід. Поблизу монумента «Жертвам Чорнобиля» традиційно зібрались ліквідатори аварії на ЧАЕС, рятувальники, правоохоронці, військовослужбовці, представники громадськості, а також влади області та Луцька. Від імені Волиньради подвиг ліквідаторів Чорнобильської катастрофи вшанував заступник керуючого справами апарату обласної ради, голова екологічної комісії Юрій Ройко.

Звертаючись до присутніх, очільник ГО «Союз інвалідів Чорнобиля міста Луцьк» Степан Ковальчук зазначив, що жертвами найбільшої техногенної та екологічно-гуманітарної катастрофи в історії людства стали близько двох мільйонів українців у 12 регіонах нашої держави.

«На Волині від радіоактивного забруднення потерпіло 167 населених пунктів та понад 176 тисяч мешканців області. В перших рядах безпосередніх ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС було понад 3,5 волинян. Сьогодні їх число скоротилось майже до однієї тисячі, з них 445 – інваліди. Ми не маємо права забувати про їхній подвиг і самопожертву», – наголосив він.

Степан Ковальчук також додав, що сьогодні волинські ліквідатори, які боролись із «мирним атомом», не стоять осторонь видимого ворога, адже на захист незалежності та свободи України стали їх діти та онуки. Крім того він зауважив, що ліквідатори провадять активну волонтерську діяльність, підтримуючи Збройні сили України. На знак вдячності військові одного із бойових підрозділів вручили відзнаку представникам Союзу інвалідів Чорнобиля.

Під скорботні звуки Чорнобильського дзвону присутні хвилиною мовчання вшанувати пам’ять новітніх українських Героїв та героїчних ліквідаторів, які не дожили до цих днів. До підніжжя пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобиля» лягли квіти.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*