офіційний сайт

ОСВІТНЯ КОМІСІЯ РОЗГЛЯНУЛА СЕСІЙНІ ПИТАННЯ

Під час засідання постійної комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку депутати схвалили ряд важливих рішень.

Зокрема обранці громади підтримали звернення Волинської обласної ради до центральних органів влади щодо недопущення закриття малокомплектних шкіл у сільській місцевості. Як зазначив ініціатор відозви, перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук, у березні цього року Кабінет Міністрів України затвердив зміни, відповідно до яких не фінансуватимуться коштом освітньої субвенції закладів освіти (крім початкових шкіл) з кількістю учнів менш як 45 осіб (з вересня 2025 року) та менш як 60 осіб (з вересня 2026 року).

«Кабмін лише «простимулює» низку негативних процесів, а саме – масове закриття закладів освіти у сільській місцевості їх засновниками. Прийняті Урядом зміни носять дискримінаційний характер щодо здобувачів освіти і суперечать нормам чинного законодавства, – підкреслив він. – Раніше працювала формула, що кошти освітньої субвенції «йдуть» за дитиною. Нині ж дітей дискримінують за місцем проживання».

Депутат Андрій Бокоч додав, що за в умовах, які перед громадами ставить КМУ, лише в Павлівській територіальній громаді із 12 шкіл лишиться 3. «Волинь – це аграрний регіон, де більшість населення проживає у селах. Закриття шкіл призведе до того, що село почне «вимирати». Тож мене цікавить питання: чи зверталося управління освіти ОВА до уряду щодо регулювання вимог для нашої області, – зазначає Андрій Бокоч. – У результаті такої оптимізації на вулиці лишаться десятки, якщо не сотні вчителів».

Депутати також погодили низку заходів з нагоди відзначення 100-річчя від Дня народження видатного волинянина, літературознавця та фольклориста професора Івана Денисюка, уродженця села Заліси, професора Львівського національного університету імені Івана Франка. «Науковці з Львівського національного університету зініціювали проведення ювілейних заходів до дня народження відомого вченого і нашого видатного земляка. Іван Денисюк вивчав творчість Лесі Українки, збирав фольклор та міфологію. Тому для нас це справа честі – долучитися та провести усі заходи на високому рівні», – зазначив перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук.

Зокрема, заплановано провести фольклорно-етнографічну експедицію у селах Ковельського району, «круглий стіл» та тематичні читання. Керівниця Волинського краєзнавчого музею Оксана Важатко запропонувала провести серед учнівської молоді конкурс есе та присвятити виставку життєпису памʼяті Івана Денисюка. Голова Ратнівської територіальної громади Віталій Бірук підтримав ініціативу та додав, що обговорять ідею перейменування однієї із вулиць на честь Івана Денисюка.

Під час засідання також схвалили проєкт рішення про клопотання перед Міністерством молоді та спорту щодо надання Володимирському спортивному ліцею статусу закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю зі специфічними умовами навчання, погодили низку заходів з нагоди відзначення річниці з’їзду монархів, а також затвердили звіт директорки Крупівського навчально-реабілітаційного центру про роботу закладу у 2023 році.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*