офіційний сайт

ОСВІТНІ ТА МОЛОДІЖНІ ПРОЄКТИ – НОВІ ПАРТНЕРСТВА ВОЛИНІ

На запрошення Президента польського благодійного фонду «Честь допомоги дітям» Пйотра Зигарськи голова Волиньради Григорій Недопад перебуває з робочим візитом у місті Щебжешин Замойського повіту. До складу делегації також увійшли керівники профільних відділів апарату ради Олена Козюпа та Галина Карнаухова.

Мета – започаткування нових та розвиток існуючих спільних проєктів в освітній та молодіжній сферах. Йдеться, зокрема, про перспективу професійного навчання у Польщі волинських дітей. Під час зустрічі староста Замойського повіту Станіслав Гжечко висловив беззаперечну підтримку українського народу в його боротьбі з агресором та запевнив, що фахівці його громади надаватимуть посильну допомогу також і у повоєнній відбудові. Він також детально розповів про можливості та спрямування професійних училищ та технікумів, розташованих на території повіту.

Під час огляду одного з таких фахових освітніх закладів його директор пан Земон Важни продемонстрував умови навчання та ознайомив з переліком спеціальностей, які тут можна опанувати. В училищі уже здобувають технічні професії семеро українських дітей – це вимушені біженці з окупованих територій Донеччини та Херсонщини. Віт також розповів, що педагогічний і студентський колективи училища провадять активну волонтерську роботу, збираючи на підтримку України медикаменти, військову амуніції та інші потрібні речі.

Польська сторона наголошує, що безоплатно продовжити навчання після закінчення школи тут може не лише молодь, яка зараз перебуває у Польщі, але й з діти з Волині, які виявлять таке бажання. «Ми не маємо намір переманити до себе ваших дітей. Але маємо щире бажання допомогти їм здобути хорошу спеціальність, аби згодом вони могли бути корисними у післявоєнній відбудові своєї країни», – вкотре запевнив керівник благодійного фонду «Честь допомоги дітям» Пйотр Зигарськи.

Волинська делегація також відвідала і вихованців Затурцівської спецшколи, якими з початку широкомасштабного вторгнення в евакуації цілковито опікується пан Зигарськи. На знак вдячності голова обласної ради Григорій Недопад вручив йому іменний годинник. «Під Вашою опікою ці діти зі складними долями про краще мріяти і не могли. Спасибі за все, що Ви робите для них та інших дітей і для нашої країни», – висловив він вдячність.

Сторони також обговорили організацію церемонії нагородження переможців ініційованого БФ «Честь допомагати дітям» та Міністерством культури Республіки Польща конкурсу «Бути як вона» на честь польської громадської діячки, соціальної працівниці та Праведниці народів світу Ірени Сендлер, яка під час Другої світової війни порятувала кілька тисяч єврейських дітей.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*