офіційний сайт

ОСВІТНІ ПИТАННЯ В ПРІОРИТЕТІ: ДЕПУТАТИ ОГОЛОСИЛИ ЗАПИТИ

Під час пленарного засідання чергової 26-ої сесії обласної ради депутати оголосили низку запитів за зверненнями своїх виборців.

Так, депутатка Людмила Стасюк клопоталася до начальника ОВА Юрія Погуляйка та голови Павлівської громади Андрія Сапожника з проблемою ремонту аварійної системи опалення в Павлівському ліцеї. Коштом громади тут проводяться усі поточні ремонти, проте асигнувань бракує на заміну опалення, тож просить профінансувати ці роботи з обласного бюджету.

Андрій Мельник також звернувся до начальника ОВА Юрія Погуляйка та керівниці управління державної служби якості освіти Ангеліни Мочарської з проханням перевірити дотримання українського законодавства посадовими особами Вишнівської територіальної громади. Депутат зазначає, директори ліцеїв не згодні з висновками атестаційної комісії, яка працює в сільській раді, і постійно оскаржують її рішення в атестаційній комісії вищого рівня. «Крім того, в громаді порушуються права дітей з особливими освітніми потребами. Так, Вишнівська тергромада визнала роботу Любомльського інклюзивно-ресурсного центру незадовільною та повідомило батьків, що будуть переглядати комплексні оцінки дітей з особливими освітніми потребами і корекційні послуги таким дітям не надаватимуться, що є грубим порушенням законодавства», – зазначає депутат.

Обранець громади Анатолій Філюк звернувся до голови ОВА Юрія Погуляйка із проханням посприяти з виділенням коштів на реконструкцію тренувальної зали з важкої атлетики у Камені-Каширському. «Тут – потужна важкоатлетична школа, з часу її відкриття у 2016 році десятки вихованців завоювали титули чемпіонів України та Європи.Тому просимо виділення коштів на реконструкцію приміщення тренувальної бази з добудовою приміщення другого поверху, на якому будуть облаштовані житлові кімнати та кімнати для реабілітації спортсменів», – просить Анатолій Філюк.

Депутат Андрій Бокоч звернувся із запитом до начальника ОВА Юрія Погуляйка в якому підняв проблему соціального захисту родин загиблих військовослужбовців в АТО/ООС. Він зазначив, що в державі і на Волині зокрема немає єдиних підходів у соціальній політиці щодо родин загиблих в різні етапи вже 10 років триваючої російсько-української війни. Така неврегульованість розділяє родини загиблих захисників України з 2014 по 2022 роки та сім’ї, близькі яких полягли після початку повномасштабного вторгнення. «Відповідно до постанови КМУ від 25 грудня 2013 № 975, одноразова грошова допомога в разі загибелі під час захисту України військовослужбовця у 2014 році становила 500 прожиткових мінімумів, установлених законом для працездатних осіб (609 тис. грн.), згодом розмір одноразової грошової допомоги підняли (750 прожиткових мінімумів), проте не були розділені бойові та небойові втрати, чим знівельовано внесок загиблих в АТО/ООС військовослужбовців. Схожа ситуація спостерігається з пенсійним забезпеченням родин загиблих в АТО/ООС. Розмір пенсій по втраті годувальника відповідно да Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» для сімей загиблих в АТО/ООС в 1,5-2 рази менший за розмір такої ж виплати загиблим під час повномасштабного вторгнення», – йдеться в запиті депутата. Тож він просить керівника ОВА підняти перед центральними органами виконавчої влади питання необхідності покращення соціального захисту родин загиблих в АТО/ООС військовослужбовців, зокрема щодо збільшення відповідних грошових виплат.

Депутат Ярослав Матвійчук закликав посадовців ОВА виділити гроші із обласного бюджету на заробітну плату педагогам закладів освіти обласного підпорядкування через нестачу освітньої субвенції. «За інформацією департаменту фінансів на зарплату бракує близько 20 млн. грн. освітньої субвенції, – зазначив депутат. – Тож прошу також звернутися до Міністерства фінансів про виділення необхідного фінансового ресурсу, аби педагогічні працівники отримали зарплату в повному обсязі».

Інший його запит стосується проблеми функціонування гуртожитку Володимирського фахового коледжу. Приміщення перебуває в аварійному стані та не експлуатується 10 років, проте є закордонні донори, які готові фінансувати його відновлення. «Для цього потрібне співфінансування у розмірі 100 тис. грн. Тож прошу виділити цю суму із обласного бюджету, – просить Ярослав Матвійчук. – Це дасть змогу не лише зберегти будівлю в належному стані, а й використовувати її на благо, будівля може стати соціальним житлом для внутрішньо переміщених осіб».

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*