Напередодні Різдва голова Волиньради Григорій Недопад та депутат Володимир Бондар спільно з представниками благодійного фонду «Дитяча місія. Україна» з подарунками відвідали вихованців Заболоттівської та Головненської спеціальних шкіл.
В обох обласних комунальних закладах не лише навчаються, а й отримують корекційний розвиток, навички з самообслуговування та соціалізації, професійної орієнтації діти віком від 6 до 18 років з ментальними розладами різної нозології. Понад 80% вихованців – з важкими порушеннями. Попри це вони дуже творчі, старанні і надзвичайно щирі у своїй безпосередності. Майже сотня учнів Заболоттівської спецшколи підготували і виконали для гостей цілий віночок з давніх і сучасних колядок. А вихованці Головненської – натхненно читали поезію про Україну і свої дитячі прагнення, про омріяний мир і захисників.
«Різдво – особливе свято. У ці дні трапляються справжні дива. Ми, дорослі, дуже хотіли не лише потішити вас гостинцями, а й порадіти вашим успіхам, дізнатися про ваші мрії. Сподіваюся, що сьогодні частина з них здійсниться. Зростайте щасливими!»,- звернувся до дітей Григорій Недопад. «Ми мали за мету подарувати вам, дітлахам, хороший настрій. Натомість і самі сьогодні надихнулися вашою неймовірною життєрадісністю. Хай Бог посилає благословення кожному з вас», – додав депутат обласної ради Володимир Бондар.
Спільно з помічниками Миколая – працівницями благодійного фонду «Дитяча місія.Україна» Тетяною Чубай та Галиною Пашук посадовці передали вихованцям спецшкіл цукерки, печиво, фрукти, розвиткові комплекти, одяг та взуття. А ще подарунки-сюрпризи, які спеціально для особливих волинських дітей збирали родини з Німеччини, у них – солодощі, набори для творчості, іграшки, різдвяні атрибути та потішні дрібнички. Голова Волиньради Григорій Недопад подякував місіонерам за надійне партнерство та завжди безвідмовну підтримку, а також відзначив благодійну організацію подякою.
Поки малеча розглядала гостинці, дорослі радилися, як вдосконалити освітній процес і побут вихованців. Директорка Заболоттівскьої спецшколи Ольга Головій продемонструвала напрацювання в облаштуванні просторів та запровадженні нових методик з корекційного розвитку, серед яких з’явилися піскотерапія і віртуальні мультимедійні практики. Одночасно серед питань, які потребують вирішення, вона назвала потребу у заміні двох твердопаливних котлів, ремонті покрівлі та завершенні утеплення фасадної стіни спального корпусу. Керівниця Головненської школи Наталія Сушик розповіла, що за останній рік завдяки меценатам вдалося оновити комп’ютерний клас та додатково обладнати майстерні для професійного спрямування учнів – швейної, столярної та мулярно-штукатурної. Між тим, просить сприяння в облаштуванні укриття, а також завершення термореновації спального корпусу.
Представники засновника запевнили, що шукатимуть можливості вирішити найгостріші потреби упродовж наступного бюджетного року.