офіційний сайт

ОЛЕНА ПЧІЛКА – ТО Є УКРАЇНА!

Літературно-музичний вечір з такою назвою відбувся у Волинській обласній науковій бібліотеці, яка носить ім’я видатної українки. Участь у мистецькому заході взяв перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук.

Літературно-музичне дійство на честь геніальної українки, поетки, авторки прозових та драматичних творів, науковиці, перекладачки, фольклористки і етнографині, видавниці та громадської діячки Ольги Петрівни Драгоманової-Косач приурочили до 175-ї річниці від дня її народження. Мистецький захід супроводжувався екскурсом у її життєвий та творчий шлях, декламуванням її творів, музичними композиціями на вірші Олени Пчілки.

Відома українська письменниця, членкиня Національної спілки письменників України Ніна Горик присвятила їй авторський вірш. «Тверда тернова віть, що із давен супроти кривди гостро повставала, у колі найславетніших імен для неї часто місця не ставало… Тій геніальній матері, котра дочку хрестила іменем Вкраїни і знала, слово – той довічний храм, яким ім’я народу не загине!», – йдеться у поетичних рядках.

Перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук зауважив, що цьогоріч на Волині запланована низка масштабних культурних, мистецьких та наукових заходів, присвячених ювілейній річниці від дня народження Олени Пчілки, аби вкотре нагадати сoбі та всьому світові про силу українського слова та незламність духу. «Наш Волинський національний університет ініціює ряд наукових конференцій, присвячених постаті цієї видатної українки. І всі ми вболіваємо, аби вже найближчим часом був втілений у життя їх амбітний задум з видавництва повної збірки творів Олени Пчілки в 11 томах. Особисто для мене вона, найперше, є видатною громадсько-політичною діячкою та першою жінкою націоналісткою, яка мала вплив на суспільну думку. Також з поміж іншого її сміливо можна назвати великим педагогом, адже вона добре застосовувала на практиці сімейну педагогіку, виховуючи шестеро своїх дітей. На мою думку, талант Лесі Українки, напевно, ніколи б не розкрився, якби не її мама Олена Пчілка. Саме вона відкривала своїм дітям мальовничі і самобутні куточки Волині. Науковці досі сперечаються, яка місцина вплинула на написання «Лісової пісні», чи то загадкове урочище Нечимне, що на Ковельщині, чи Заболоття, на Камінь-Каширщині. Шляхетність, гідність, відвага, інтелект – це ті чесноти, якими володіла Олена Пчілка і, направду, була сильною українкою, бо гордо несла українське слово і український дух. Пам’ять про неї живе в її творах та діяльності, а її внесок у розвиток української культури неоціненний», – підкреслив він.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*