офіційний сайт

ОФІС ОМБУДСМАНА ПРОПОНУЄ ГРОМАДАМ ТІСНІШУ СПІВПРАЦЮ

На засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради обговорили результати та виконання рекомендацій моніторингових відвідувань з додержання прав і свобод людини і громадянина в територіальних громадах області.

Представниця Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Волинській області Юлія Спас зауважила, що регулярні візити-перевірки здійснювалися за дев’ятьма напрямками: додержання прав військових; дітей; осіб, які постраждалих внаслідок збройної агресії РФ; національних меншин; релігійних свобод, соціальних, економічних, інформаційних; права на справедливий суд.

Також представники Омбудсмана наприкінці минулого року зосередили свою увагу на роботі військово-лікарських комісій при цивільних закладах хорони здоров’я. На предмет дотримання прав військовослужбовців було здійснено понад 20 моніторингових візитів. «Нами було виявлено ряд недоліків. Головно – це корупція. Відтак, Омбудсманом було скеровано відповідні акти реагування і більшість із них на сьогодні усунуті», – зазначила вона.

Юлія Спас розповіла, що найбільша кількість моніторингових візитів припадає на місця тимчасового або компактного проживання внутрішньо переміщених осіб з метою аналізу дотримання їх прав і свобод. На Волині зараз проживає понад 45 тисяч ВПО, і офіційно зареєстрованими є лише 17 місць їх компактного проживання, хоча завдяки результатам перевірок у тергромадах таких місць було виявлено понад пів сотні.

«Ми дослідили дотримання належних умов проживання внутрішніх переселенців і виявили, що вони мають бути кращими. Є потреба у забезпеченні побутовою технікою, меблями, у ремонті санвузлів та переобладнані приміщень із дотриманням доступності для маломобільних осіб, – вокремила вона основну проблематику. – Наша інституція співпрацює з різними благодійними фондами, які здійснюють супровід ВПО, переконана, що таку співпрацю мають і територіальні громади, однак в разі чого ви можете звернутися до нас щодо налагодження більш тісної співпраці, аби покращити побутові умови у місцях проживання переселенців, щоб люди мали елементарні засоби для існування», – зауважила вона.

Що стосується перевірок закладів, де перебувають діти, то за словами Юлії Спас їх було проведено 20. «За результатами відвідувань виявлено системні порушення прав дітей в різних територіальних громадах Ковельського, Камінь-Каширського району. Найпоширеніша проблема – це недостатня штатна чисельність працівників Служб у справах дітей. Також серед порушень виявлено, що у медичних закладах не забезпечено освітній процес для дітей, які перебувають там тривалий термін. Ці недоліки можна усунути за допомогою доступу до інтернету, щоб діти мали можливість онлайн навчання», – підкреслила вона.

Серед основних недоліків, які були виявлені у місцях несвободи регіону, – це порушення права на належні умови тримання, особисту недоторканність та професійну правничу допомогу.

Юлія Спас також акцентувала увагу голів громад на необхідності налагодження більш тісної взаємодії із представництвом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, зокрема, щодо організації просвітницької місії та проведення виїзних прийомів громадян.

Своєю чергою голова облради Григорій Недопад закликав й до більш тісної співпрації регіонального представництва Омбудсмана із тергромадами області в частині взаємовигідної допомоги щодо здійснення евакуації установ та закладів, у тому числі й соціального спрямування із регіонів, де сьогодні ведуться активні бойові дії, на територію Волині.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*