офіційний сайт

НА ВОЛИНІ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ЩОРІЧНУ ДОПОВІДЬ ОМБУДСМАНА

Участь у форумі офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на тему «Захист прав людини в умовах воєнного стану у Волинській області: виклики та перспективи» взяли участь заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт, парламентарка Ірина Констанкевич, голови територіальних громад, керівники виконавчих органів влади.

Як зазначила представниця Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Волинській області Юлія Спас, впродовж 2023 року до офісу Омбудсмана надійшло понад 95 тисяч звернень, в тому числі й півтори тисячі – від волинян. Найчастіше зверталися члени родин військовослужбовців, самі захисники та внутрішньо переміщені особи. «Внаслідок широкомасштабного вторгнення росії в Україну постраждало понад 29 тисяч цивільних осіб, 10 тисяч загинуло, з яких 573 – це діти. 17 тисяч українських громадян вважаються зниклими безвісти, 4,9 млн українців стали внутрішньо переміщеними особами, ще 6 млн – покинули країну”, – констатувала представниця.

Вона додала, що регіональне представництво Офісу Омбудсмана активно працює над захистом прав дітей і вимушених переселенців, додержанням процесуальних прав при здійсненні правосуддя, дотриманням прав затриманих, наданням безоплатної правової допомоги.

Григорій Пустовіт підкреслив, що робота команди Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини надзвичайно важлива для демократії. «Без дотримання прав людини в країни немає майбутнього та демократичного суспільства. Новий підхід в роботі Офісу Омбудсмана – це коли здійснюється не лише контролююча функція, а й допомога, реагування, комунікація, зв’язок з органами місцевого самоврядування та органами влади.Це те, що допомагає вирішувати проблеми українських громадян в цей нелегкий час ”, – наголосив заступник голови Волиньради.

За результативну роботу команді Офісу Омбудсмена висловила вдячність і парламентарка Ірина Констанкевич.

Результатом форуму має стати налагодження взаємодії та алгоритмів співпраці між органами державної влади, громадськими та релігійними організаціями, благодійними фондами, правозахисниками в сфері дотримання прав і свобод в умовах воєнного стану, захисту прав дітей, військових та інших конституційних прав людини і громадянина.

Представництво Уповноваженого ВРУ з прав людини у Волинській області

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*