офіційний сайт

НА ВОЛИНІ ПІДСУМУВАЛИ РЕЗУЛЬТАТИ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ МОДЕЛІ ОСУЧАСНЕННЯ І УТРИМАННЯ МЕЛІОРАТИВНИХ МЕРЕЖ

Пілотний проєкт «Розвиток потужності для створення організації водокористувачів (ОВК) з управління водними ресурсами для сталого аграрного виробництва у Волинському регіоні» реалізується за підтримки уряду Нідерландів. До обговорення результатів апробації долучилися фахівці з питань екології, водних ресурсів, землекористування і кадастру, агропромислового комплексу, науковці та експерти. Волиньраду представляв голова постійної депутатської комісії з питань екології, раціонального використання природних ресурсів Юрій Ройко.

У лютому 2022 року був прийнятий Закон України «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель», який запроваджує нову організаційно-правову форму з управління меліоративними системами – організацію водокористувачів (ОВК). Це має бути спілка зацікавлених в ефективній гідротехнічній меліорації на сільськогосподарських землях. Тобто аграрії, на території яких знаходяться об’єкти дренажної мережі, не тільки їх використовуватимуть, а й технічно обслуговуватимуть. При цьому буде можливість залучати інвестиції для розвитку та модернізації меліоративної інфраструктури, підвищувати її ефективність, збільшувати поливні площі, не допускати деградації ґрунтів тощо.

Як інтегрувати законодавчі норми в реальне життя – саме в цьому і полягала суть пілотного проєкту, який на території Колодяжненської громади апробовували експерти міжнародної громадської організації «Прімавера». Вони дослідили стан місцевої дренажної системи та надали рекомендації щодо алгоритму створення і розвитку ОВК та залучення інвестицій у модернізацію. Керівниця МГО «Прімавера» Ольга Жовтоног наголошує, що для повноцінного функціонування нової моделі управління потрібно удосконалити законодавче поле, зокрема, в частині передачі дренажних систем від територіальної громади чи держави до об’єднання водокористувачів.

Очільник екологічної комісії обласної ради Юрій Ройко додав, що важливим є і питання дотримання природоохоронного законодавства: «ОВК повинні розуміти порядок своїх дій, якщо меліоративні канали знаходяться на території природо-заповідного фонду, – зазначив депутат. – Але ми розраховуємо і зробимо усе для того, щоб наші об’єднання водокористувачів були справді ефективними в управлінні та утриманні дренажних систем». Він додав, що децентралізація в управлінні водокористуванням дасть змогу аграріям не лише можливість зрошення та розширення посівних площ, а й якісно надавати послуги з водовідведення та водорегулювання на території відповідальності, а також залучати кошти європейських донорів на модернізацію внутрішньогосподарських меліоративних мереж.

Також для учасників зустрічі відбувся онлайн-тренінг за участю нідерландських експертів щодо міжнародного досвіду з інтегрованого управління водними ресурсами для аграрних виробників та збереження природного середовища.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*