офіційний сайт

«МЕДСЕСТРИНСТВО: НОВІ ВИКЛИКИ І ПЕРСПЕКТИВИ В УКРАЇНІ ТА РЕГІОНІ»

Такою була тема круглого столу, організованого Волинським медінститутом за участі міжнародних експертів, медсестринської спільноти, управлінців та науковців. До долучилися також заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт та члени постійної депутатської комісії обласної ради питань соціального захисту населення, охорони здоров`я, материнства та дитинства.

Модератор заходу, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри медсестринства та екстреної медицини медінституту, депутат облради Юрій Валецький зауважив, що форум має на меті обговорення стратегічних напрямів розвитку медсестринства в Україні з урахуванням регіонального аспекту та міжнародних стандартів медсестринської освіти й практики, обмін досвідом у сфері охорони здоров’я, а головне – напрацювання нових підходів до стратегії розвитку медсестринства на Волині.

Заступник голови облради Григорій Пустовіт привітав учасників обговорення від імені голови та депутатського корпусу. «Сьогодні медсестринство – це передова боротьби за здоров’я і життя людей. При чому, у прямому сенсі, адже багато медсестер стали бойовими медикинями і рятують наших захисників у зоні бойових дій. Саме медсестри здійснюють не лише догляд, а й першими оцінюють стан пацієнта, психологічно підтримують його та членів родини. Це саме те, чому навчають у Волинському медінституті. Заклад прогресує, ділиться власним досвідом і, водночас, вивчає досвід інших, зокрема й країн Європи та світу», – наголосив він.

В.о. ректора Волинського медичного інституту Тетяна Пастрик зауважила, що у всьому світі медична сестра – це самостійний професіонал-медик, який володіє широким діапазоном фахових компетентностей, глибоким клінічним мисленням, повноваженнями ухвалювати самостійні рішення та лідерськими функціями. «У зв’язку із входженням вітчизняної вищої освіти в європейський та світовий простір постала проблема реформування медичної освітньої галузі в частині підготовки сестер та братів медичних. МОЗ ухвалило рамковий документ «Стратегічний напрям розвитку медсестринства в Україні». Цей документ має стати основою для трансформацій в українському медсестринстві та дозволить напрацювати системний підхід до удосконалення медсестринської освіти, професійної діяльності та управління на найближчі роки. Швидкозмінне медичне середовище відчуває постійну потребу в добре підготовлених, стійких медичних працівниках, здатних вирішувати проблеми і виклики. Тому наше першочергове завдання – модернізація медичної освіти, підвищення якості підготовки медичних сестер та приведення системи у відповідність до європейських і світових стандартів», – наголосила Тетяна Пастрик.

Вона також виступила із доповіддю про європейські підходи у підготовці медичних сестер. Зокрема, проаналізувала моделі розвитку медсестринства на прикладі країн Польщі, Ірландії, Великої Британії, а також США. Досвідом багатоступеневості медсестринської освіти в Нідерландах поділилась викладачка Університету прикладних наук Фонтіс, дослідниця Маастрихтського університету (Нідерланди) Ольга Гершуні. А завідувачка кафедри дисциплін загальної підготовки медінституту Наталія Гальчун розповіла про основні тенденції реформування медсестринства в Україні. Старший викладач кафедри медсестринства та екстреної медицини інституту Христина Новак-Мазепа розкрила тему модернізації медсестринської професії в частині посилення ролі медичних сестер у наданні послуг. Старша медична сестра Центру сучасної естетичної медицини «ESMED», магістр медсестринства Ангеліна Ковтун поділилась із присутніми практичним досвідом роботи медсестри-магістра у медичній команді: роль в управлінні робочими процесами.

За результатами роботи форуму будуть напрацьовані методично-рекомендаційні матеріали, які будуть корисними як у процесі реформаторських змін у галузі медсестринства, так і у практичному застосуванні.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*