офіційний сайт

МАЙБУТНЄ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ У МІНЛИВОМУ СВІТІ

Голова Волиньради Григорій Недопад бере участь у ІХ Європейському конгресі органів місцевого самоврядування, який проходить у Варміно-Мазурському воєводстві Республіки Польща.

Цей форум став уже традиційним майданчиком для дискусій, обміну поглядами, зустрічей лідерів місцевого самоврядування, регіональних еліт, європарламентарів, урядовців, громадських організацій, бізнесу задля побудови кращої співпраці між країнами Центральної Європи.

Упродовж 2-х днів на пленарних засіданнях та дискусійних панелях учасники конгресу з різних європейських країн обговорять виклики, які сьогодні стоять перед місцевими громадами, поділяться досвідом та стратегіями місцевого самоврядування, обміняються кращими практиками.

Цьогоріч основна тематика – «Майбутнє децентралізації в мінливому світі». Війна в Україні, міграційна криза, масові заворушення і галузеві протести в багатьох країнах створюють нові виклики безпеці для місцевих органів влади. Чи варто в непевні часи посилювати повноваження місцевої влади у забезпеченні безпеки та протидії загрозам? Як мають фінансуватися витрати на «оборону місцевої влади»? Ці та інші питання обговорювалися, зокрема, і під час панельної дискусії «Компетенція та відповідальність місцевих органів влади в кризових ситуаціях».

У своєму виступі голова Волиньради Григорій Недопад досвідом адаптації громад до викликів воєнного стану. За його словами, досягти стійкості під час війни громадам допомогла єдність і координація дій – налагодження співпраці між різними рівнями влади, спеціальними службами, формуваннями тероборони, бізнес середовищем та громадськими організаціями, об’єднання спроможностей кількох територіальних громад, створення координаційних рад, логістичних і гуманітарних центрів.

Він також розповів про механізми надання оперативної допомоги тим, хто її потребує. «Окрім традиційних способів під час війни частиною діяльності органів місцевого самоврядування сало волонтерство. Спершу громади залучали внутрішні ресурси для закриття найрізноманітніших запитів об’єднаних сил оборони, ВПО, соціально вразливих категорій громадян, а згодом – і зовнішні. Рушіями цього процесу стали лідери та активні мешканці громад, бізнес і комунальні установи, громадські об’єднання та благодійні фонди, а також міжнародні партнери», – зазначив Григорій Недопад. Від додав, що в умовах євроінтеграційного поступу України налагодження транскордонного і міжнародного співробітництва між окремими громадами та територіями лежить в основі державної регіональної політики.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*