офіційний сайт

КОШТИ ОБЛАСНОГО ЕКОФОНДУ У 2023 РОЦІ ОСВОЇЛИ УПОВНІ

Члени постійної депутатської комісії з питань екології, раціонального використання природних ресурсів заслухали звіт про виконання Регіональної екологічної програми «Екологія 2023-2026» за рік, що минув. Участь у роботі комісії взяли перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук та заступник Григорій Пустовіт.

Голова комісії Юрій Ройко найперше зосередив увагу колег на виконанні природоохоронних заходів, що здійснювались коштом обласного екологічного фонду. Минулоріч загальний обсяг спецкоштів перевищив 6 млн грн, з яких понад 4 млн грн – планові надходження за 2023 рік, ще 2 мільйони склали залишки з попереднього періоду. Він також зауважив, що кредиторська заборгованість перед місцевими бюджетами на реалізацію природоохоронних заходів, яка виникла у 2022 році у зв’язку із початком війни в розмірі понад 1 млн гривень, погашена повністю. «Залишки були перерозподілені на виконання інших природоохоронних заходів. Таким чином, кошти обласного екологічного фонду на виконання природоохоронних заходів у 2023 році освоєні в повному обсязі, і ми маємо стовідсоткову реалізацію природоохоронних проєктів», – наголосив Юрій Ройко.

Щодо загальної картини виконання програми «Екологія» виконувачка обов’язків начальника управління екології та природних ресурсів ОВА Вікторія Тимощук зазначила, що з передбачених документом коштів на суму майже 37 млн грн фактично було виконано робіт загальною вартістю 57 мільйонів. «Найбільше асигнувань було скеровано на охорону та раціональне використання рослинних ресурсів та ресурсів тваринного світу. З яких майже 35 млн гривень на заліснення та поновлення лісового фонду спрямував Поліський офіс лісових ресурсів. Проведено роботи з покращення стану меліоративних систем, які, здебільшого, фінансувалися місцевими бюджетами та сільгосппідприємствами», – розповіла Вікторія Тимощук.

Члени профільної комісії також розглянули і схвалили пропозиції щодо розподілу коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища у 2024 році. Так, планові надходження до нього склали 5,3 млн грн, і ця сума може зрости у разі перевиконання обласного бюджету. Серед найбільш суттєвих природоохоронних заходів, які будуть фінансуватися цьогоріч, є завершення робіт з реконструкції каналізаційних мереж у Берестечківському психоневрологічному інтернаті (1 млн грн) і центральній частині Шацька (465 тис. грн), ще 700 тисяч гривень спрямують на будівництво каналізації у селі Пульмо. Окрім того 2,3 млн у вигляді субвенції спрямують тергромадам, які на умовах співфінансування 70 на 30% реалізують власні природоохоронні заходи. Зокрема, це будівництво очисних споруд в смт Торчин (800 тис. грн), капітальний ремонт водного об’єкта на території с. Грушів Павлівської громади (300 тис. грн), капітальний ремонт мережі водовідведення на території Турійської селищної ради (450 тис. грн), капремонт внутрішньогосподарських меліоративних каналів у Дубівській громаді (200 тис. грн), а також виготовлення технічної та землеустрійної документації об’єктів природно-заповідного фонду.

Також профільна комісія рекомендувала сесії підтримати проєкт рішення обласної ради «Про звернення депутатів Волинської обласної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Державної служби геології та надр України щодо незаконного проведення аукціону з продажу спеціального дозволу на користування надрами Старовижівського родовища та повернення повноважень органам місцевого самоврядування в сфері надрокористування».

«У січні цього року Держслужба геології та надр провела аукціон з продажу спецдозволу на користування надрами Старовижівського родовища піску. Однак, обурення громадськості викликало те, що організатори не врахували, що це родовище знаходиться на території загально-зоологічного заказника «Смолярівський», де також розташована археологічна пам’ятка – урочище Семенова гора», – роз’яснив ситуацію один з авторів звернення перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук.

Члени профільної комісії також підтримали пропозицію депутата Сергія Котюка адресувати це звернення і Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів України, оскільки при отриманні спецдозволу є особливі умови, зокрема щодо здійснення оцінки впливу на довкілля.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*