офіційний сайт

КАРІТАС-СПЕС ЛУЦЬК БЕРЕ ШЕФСТВО НАД ДИТБУДИНКОМ

У межах партнерської співпраці та щирих взаємин сьогодні голова Волиньради Григорій Недопад та керівник благодійної організації “Карітас-Спес Луцьк парафії св. Петра і Павла” отець Павло Хом’як відвідали вихованців «Центру медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям», саме так віднедавна називається обласний дитбудинок.

Найменших волинських сиріт команда «Карітас-Спес Луцьк» підтримувала під час їх евакуації в Польщі. Сьогодні ж благодійники вперше навідалися до стаціонарної установи, яка з минулого року відновила діяльність. Серед гуманітарного вантажу – підгузки, пральні засоби, предмети гігієни для немовлят. Сьогодні у закладі 15 малюків, дві третини з яких – віком до року. Директор Центру Віктор Максимюк усе ж втішений: серед нових утриманців немає дітей з фатальними наслідками алкогольного синдрому чи важкими вродженими вадами, тож малеча має хороші шанси знайти родини, бо черга на усиновлення зараз чимала. На питання благодійників про нагальні потреби відповідає: в дефіциті дороговартісні спеціальні дитячі харчові суміші. Як завше небагатослівний отець Павло запевнив: «Зробимо усе можливе».

«Я щиро вдячний отцю Павлу та усій команді благодійного фонду за безвідмовність і увагу до наших прохань. Бо ж йдеться про найменш захищених – знедолених діток з особливими потребами. За останній час відчутну підтримку від «Карітас-Спес Луцьк» отримали наші Заболоттівська і Затурцівська спецшколи, Рожищенський дитячий притулок, сьогодні – наші найменші сироти. Знаю, що вже готується вантаж для Головненської спеціальної школи, на наше клопотання вивчаються потреби Руденського психоневрологічного інтернату, де 80% підопічних – це прикуті до ліжка люди», – висловив вдячність голова обласної ради Григорій Недопад.

Принагідно персонал розповів про підготовку до масштабної реконструкції з облаштування на базі сиротинця власне «Центру медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям», її фінансує ЮНІСЕФ, загальний обсяг інвестиції – 30 млн грн. Роботи розпочнуться за два тижні і мають бути завершені у травні. Поки триватиме капітальний ремонт, послуги з реабілітації тут тимчасово не надаватимуть. Основна суть реконструкції – це перебудова з урахуванням інклюзивності та доступності, а також енергозбереження і термореновація. Необхідне обладнання для комплексної реабілітації вже накопичене.

Також, за словами заступниці директора з медичної частини Тетяни Віговської, створено і потужну професійну мультидисциплінарну команду, до її складу входять лікарі вищої категорії з науковими ступенями за спеціальностями невролог, психіатр, педіатр-фізичний реабілітолог, психолог та інші. «До створення реабілітаційного центру ми йшли майже 15 років, багато працювали і вчилися. Зараз завершуємо підготовку фахівців з раннього втручання. Це буде також універсальна команда, яка не лише надаватиме всебічну допомогу, від соціально-патронатної до медичної, родинам з дітьми з інвалідністю, а й працюватиме як навчально-методичний центр і готуватиме для громад спеціалістів (соціальних працівників, патронатних медсестер, педіатрів, фізичних терапевтів, логопедів тощо), котрі на ранніх етапах виявлятимуть і супроводжуватимуть сім’ї, в яких народилися особливі малюки. Мета – допомогти родинам не просто впоратися з цим викликом, а й зробити все для різнобічної і повноцінної реабілітації таких дітей», – запевнила Тетяна Віговська.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*