офіційний сайт

ІНІЦІАТИВИ ТРЬОХ МОРІВ: ВИЗНАЧЕНО ПРІОРИТЕТИ СПІВРОБІТНИЦТВА

Голова Волиньради Григорій Недопад бере участь у Конгресі органів місцевого самоврядування Тримор’я – міжнародної економічної та інфраструктурної ініціативи, що об’єднує 13 країн Європейського Союзу й Україну, розташованих поблизу Чорного, Балтійського й Адріатичного морів. До складу волинської делегації також увійшли очільник Ковельської райради В’ячеслав Шворак та Ковельський міський голова Ігор Чайка.

Програма Конгресу 2024 року, який вже вчетверте проходить у Любліні, включає Дебати регіонів, дискусії про культуру, цікаві проєктні майстер-класи, а також платформу для молодих лідерів та інноваторів. Традиційно Конгрес доповнить і Економічний форум. Захід проводиться під почесним патронатом Президента Республіки Польща Анджея Дуди.

У контексті поточних геополітичних умов, війни, що триває в Україні, а також розпочатого процесу вступу до ЄС, під час Дебатів регіонів було визначено пріоритети співробітництва регіонів – це охорона здоров’я і навколишнього середовища, енергетична та продовольча безпека, побудова системи ефективного державного управління, збільшення участі громадян в суспільному житті.

Під час панельної дискусії, присвяченій темі посилення залученості громадянського суспільства до покращення якості життя мешканців та економічного зростання, голова Волинської обласної ради Григорій Недопад зосередився на викликах, з якими зараз стикаються місцеві громади в Україні. «Загалом вони зводяться до дисбалансу потреб і можливостей, це стосується як сектору економіки, так і сфери надання муніципальних послуг. На економічну активність впливає не лише міграція населення, але й мобілізація, проте життєво важливо наповнювати бюджети і внутрішній ринок. При тому, що через військовий стан обсяги місцевих бюджетів суттєво схудли, і діють законодавчі обмеження використання цих коштів, потреби у громадах, через ту ж таки війну, зростають. Стосуються вони насамперед безпекових питань, збереження спроможностей критичної інфраструктури, відновлення зруйнованих об’єктів, піклування про внутрішньо переміщених осіб та соціального захисту найуразливіших категорій громадян. До останнього варто віднести і ветеранську політику, яка включає потребу у різних видах реабілітації та інтеграції у громади тих, хто повертатиметься з війни», – перелічив основні виклики Григорій Недопад.

Він також зазначив, що в таких умовах міжнародне співробітництво не тільки в двосторонньому вимірі, а також у регіональних багатосторонніх форматах та у рамках проєктів, що реалізуються за рахунок коштів програм ЄС, є важливим інструментом для підтримання економічного, культурного та суспільно-політичного розвитку громад і регіонів, а також формування готовності до викликів, які ставить перед Україною майбутнє членство в Європейському Союзі.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*