офіційний сайт

ГРОМАДИ ВОЛИНІ ЗАКЛИКАЮТЬ ДОЛУЧИТИСЬ ДО ПОСИЛЕННЯ ОБОРОНОЗДАТНОСТІ ОБЛАСТІ

Про це та інші актуальні питання життєдіяльності регіону йшлося під час наради за участі керівництва області та лідерів місцевого самоврядування. Волиньраду представляв перший заступник голови Юрій Поліщук.

Спрямувати 10% обсягу вільних залишків коштів місцевих бюджетів на підтримку сил безпеки і оборони, – таку пропозицію висловив директор департаменту фінансів ОДА Ігор Никитюк. «З 650 млн грн, які минулого року були спрямовані з місцевих бюджетів для підтримки підрозділів сил безпеки та оборони, майже 145 млн грн, були виділені із обласного бюджету. Однак вилучення з обласного кошторису військового ПДФО, а це близько 400 млн грн, не дозволяє цьогоріч профінансувати усі потреби будівництва фортифікаційних споруд. Відтак, ситуація вимагає більшого залучення до вирішення питань оборони органів місцевого самоврядування».

Для розуміння загальної картини фінансової спроможності бюджетів різних рівнів, головний фінансист області окреслив ситуацію із їх виконанням. «У 2023 році обсяг зведеного бюджету області склав 17,3 млрд грн, з яких 10 млрд грн – це власні доходи. У порівнянні із 2022 роком доходи місцевих бюджетів зросли на 13%», – повідомив він. За його словами, за результатами виконання бюджету на початок 2024 року вільних залишків коштів усіх бюджетів становить 1,8 млрд гривень. Із цієї суми на обласний бюджет припадає лише 145 млн грн. «Ці кошти є основним джерелом для здійснення непередбачених у бюджеті витрат як на реалізацію власних та делегованих повноважень, так і на здійснення додаткових видатків пов’язаних із воєнним станом», – зауважив Ігор Никитюк.

У ході наради зупинились й на темі забезпечення прозорого та ефективного використання бюджетних асигнувань при здійсненні публічних закупівель. Очільниця управління внутрішнього аудиту ОВА Оксана Будкіна зауважила, що за минулий рік та початок 2024 року здійснено торгів на суму понад 24 млрд грн, у яких взяло участь 11 тисяч учасників. Так, за цей період тергромадами області на потреби сил оборони закуплено понад 1 тисячу одиниць БпЛА на суму 94,5 мільйони гривень. Ці показники є втричі більшими, аніж у Тернопільській, Хмельницькій, Вінницькій та Рівненській областях. «Найчастіше порушення при конкурсних торгах стосуються безпідставної відміни тендеру, закупівлі лише у одного учасника, відмови від підписання договору, а також використання переговорної процедури за відсутності законодавчих підстав», – розповіла вона.

Окремою темою обговорення стало питання реабілітації військовослужбовців. Начальник управління охорони здоров’я ОВА Юрій Легкодух поінформував, що враховуючи реалії сьогодення, є потреба в збільшенні кількості реабілітаційних стаціонарних ліжок. Таких на сьогодні у закладах охорони здоров’я області – 315. «Розбудова реабілітаційних закладів дозволить забезпечити рівномірну доступність до цього виду меддопомоги в кластерних лікарнях та територіальних громадах, досягти максимальної ефективності лікувального процесу та одужання, зменшити інвалідизацію та підвищити якість життя людини з травмою чи порушеннями», – зазначив він.

Юрій Легкодух також повідомив, що станом на сьогодні підписано меморандум про співпрацю з фондом Віктора Пінчука, згідно з яким в обласній клінічній лікарні буде облаштовано сучасне реабілітаційне відділення на 60 ліжок. Також розроблена ПКД для створення реабілітаційного центру у Володимирському МТМО, також у цьому напрямку поглиблюється співпраця з міжнародними гуманітарними організаціями і донорами.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*