офіційний сайт

«ДОСТУПНІ ЛІКИ»: ЯК ЗРОБИТИ ПРОГРАМУ ДОСТУПНОЮ ДЛЯ СІЛЬСЬКИХ МЕШКАНЦІВ

Про це та інше йшлося під час зустрічі представників Національної служби здоров’я України з керівництвом області, головами громад, очільниками центрів первинної медичної допомоги, стаціонарних медзакладів та сімейними лікарями.

Від імені Волиньради керівний склад НСЗУ привітав заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт. «Дякую, що знайшли можливість таким поважним представництвом відвідати нашу область. Національна служба здоров’я – це та структура, яка відіграє ключову роль у реформуванні системи охорони здоров’я, створюючи конкурентне середовище з надання медичних послуг, що без сумніву має вплив на підвищення їх якості. Під час цієї зустрічі ми сподіваємося на конструктивний діалог, бо важливо, щоб чулі і наші думки та пропозиції», – зауважив посадовець.

Однією із тем обговорення стала реалізація та розширення державної програми реімбурсації «Доступні ліки». Голова Національної служби здоров’я України Наталія Гусак зазначила, що перелік безоплатних для населення медикаментів постійно розширюється. На сьогодні їх можна отримати за десятьма напрямками: серцево-судинні недуги, онкологія, діабети різних типів, хронічні обструктивні захворювання легень, психіатричні нозології, а також імуносупресивні та знеболювальні препарати.

За статистикою минулоріч програмою «Доступні ліки» на Волині скористалося 134 тисячі пацієнтів, а за погашеними рецептами аптекам НСЗУ сплатила 48 млн грн. Однак, за словами очільниці відомства, із загального числа пацієнтів, які отримали безоплатні ліки, лише 16% – це мешканці сільських територій, а із 400 аптечних закладів, що працюють за програмою, лише близько 30 – у селах, до того ж відстань до таких аптек в окремих районах сягає від 8 до 20 кілометрів. Тож люди воліють купувати медикаменти за власні кошти у найближчих аптечних установах. «Особливо цинічно ситуація виглядає, коли в амбулаторіях, побудованих за мільйони державних коштів, є аптечний пункт, але він не законтрактований за програмою «Доступні ліки». Інша проблема – це те, що сімейні лікарі не інформують своїх пацієнтів про можливості безоплатно отримати ліки, окремі лікарі навіть не знають про існування такої державної програми», – стверджує голова НСЗУ.

Наталія Гусак переконана: доступність населення до якісної і повноцінної медичної допомоги – це також відповідальність і голів громад. Тому закликала лідерів територій розширювати мережу аптек, які співпрацюватимуть за програмою «Доступні ліки», залучати на допомогу у погашенні рецептів для самотніх і літніх соціальних працівників та належно інформувати своїх мешканців. Вона також зауважила, що сімейні лікарі мають самі з профілактичною метою навідувати громадян з груп ризику, а надто родини військовослужбовців чи загиблих захисників. Інакше, обіцяє карати таких медпрацівників гривнею. З іншого боку для ширшої доступності програми держава планує запустити мобільні аптеки і налагодити доставку ліків за електронними рецептами через відділення «Укрпошти».

Під час зустрічі сторони також обговорили надання послуг з різних видів реабілітації в тому числі й довготривалої. Наталія Гусак зауважила, що з боку медустанов, які претендують на фінансування НСЗУ цієї послуги, є нарікання на суворі вимоги відповідності. «Вимоги до реабілітації не матимуть послаблення, бо йдеться про якість відновлення як наших захисників, так і цивільного населення. Більше того, ми маємо намір посилити і контроль за наданням цієї послуги», – запевнила посадовиця.

Під час обговорення представники громад найчастіше нарікали на брак медичних кадрів, найперше лікарів-спеціалістів. На що керівниця НСЗУ зауважила, що уряд уже планує відновити систему направлення на роботу після здобуття освіти за держаний кошт.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*