офіційний сайт

ДЛЯ ВПО І НЕ ТІЛЬКИ: В ГОЛОВНІЙ КНИГОЗБІРНІ ВОЛИНІ ВІДКРИЛИ МИСТЕЦЬКИЙ ПРОСТІР

Запрошення на презентацію соціокультурного середовища в обласній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки отримали також голова обласної ради Григорій Недопад та народна депутатка України Ірина Констанкевич.

Просторе і лаконічне приміщення з модульним умеблюванням, спеціальним освітленням, комп’ютерною та мультимедійною технікою однаково підходитиме як для семінарів, лекторіїв, різноманітних групових занять, так і для камерних мистецьких імпрез та невимушеного спілкування.

Ідея створення такого універсального соціокультурного простору народилася, відколи обласна наукова бібліотека стала одним з осередків підтримки внутрішньо переміщених осіб. «Це був запит вимушених переселенців на постійне місце для навчання, дозвілля, спілкування, психологічної підтримки та інтеграції в громаду, яка стала другою домівкою. Але тестовий період роботи простору «Мистецький» засвідчив, що він цікавий не тільки для ВПО, з ентузіазмом доєдналися громадські організації, молодь, освітні заклади. До прикладу, постійними учасниками виявили бажання стати студенти та викладачі коледжу культури і мистецтв імені Ігоря Стравінського», – розповіла директорка бібліотеки Наталія Граніч.

Вона додала, що створення такого креативного середовища стало можливим завдяки грантовій допомозі регіонального представництва ГО «КримSOS» за підтримки Агенції ООН у справах біженців, мистецького об’єднання “стендаЛь” та ініціативної групи бібліотекарів, натхненником якої є двічі переселенка Марина Кравцова. «І, звісно, наша особлива подяка за підтримку депутатському корпусу та керівництву Волиньради, які упродовж минулого року на виконання невідкладних робіт спрямувати півтора мільйона гривень з обласного бюджету», – висловила вдячність Наталія Граніч.

Григорій Недопад навзаєм відзначив успішні зусилля нового керівництва бібліотеки з розвитку закладу. «Ми не дарма провели тут день депутата і обстежили будівлю від даху до підвалу. Проблем багато і їх неможливо в такий час вирішити одномоментно. Але поступово, спільними зусиллями та з щиро зацікавленими сторонами – і бібліотека отримує розвиток. В умовах завивання сирен, бомбардувань, хронічного стресу ми гуртуємося, і це дає розраду та надію», – запевнив голова обласної ради.

Парламентарка Ірина Констанкевич зауважила, що відкриття мистецького простору символічно відбулося у ювілейний рік – 175 річницю народження письменниці, громадської діячки і популяризаторки української культури Олени Пчілки, чиє ім’я носить книгозбірня. «У бібліотеках отримують нові знання, тут допомагають формуватися особистостям. Тож простір, який відкрився, буде місце творення нових сенсів», – переконана Ірина Констанкевич.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*