офіційний сайт

ДЕПУТАТИ ЗАСЛУХАЛИ ЗВІТ ПРО ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ «ЕКОЛОГІЯ – 2023-2026»

Участь у роботі постійної комісії з питань екології, раціонального використання природних ресурсів також взяли заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт та керівництво управління екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації.

Як зазначив голова профільної депутатської комісії Юрій Ройко заслуховування проміжної інформації про виконання заходів регіональної екологічної програми за 1 квартал 2024 року важлива не лише з точки зору дотримання процедур, а й з огляду на внесення змін до Бюджетного кодексу, відповідно до яких усі вільні залишки коштів вилучаються на користь потреб оборони. «Тож ми повинні ретельно відстежувати обсяги і темпи використання асигнувань обласного екологічного фонду, аби при потребі вчасно здійснити їх перерозподіл», – зауважив він.

Заступниця начальника управління екології та природних ресурсів ОВА Вікторія Тимощук доповіла, що у 1-му кварталі цього року програмою заплановано природоохоронних заходів на суму майже 14 млн гривень. Фактичне ж спрямування коштів бюджетів усіх рівнів на їх виконання у січні-березні склало 6 млн. грн. Основними напрямками в проведенні природоохоронних заходів були охорона і раціональне використання водних ресурсів, атмосферного повітря, природних рослинних ресурсів і зберігання відходів. Принагідно вона зауважила, що традиційно активна фаза виконання більшості природоохоронних заходів розпочинається наприкінці 1-го півріччя, і є всі підстави вважати, що передбачені на 2024 рік роботи будуть виконані в повному обсязі.

Юрій Ройко нагадав членам комісії, що цього року обсяг обласного фонду охорони навколишнього природного середовища становить 5 млн 350 тис гривень. З яких 1 млн грн спрямовано на завершення капітальної реконструкції каналізаційної мережі Берестечківського психоневрологічного інтернату, ще 1,2 млн грн – на каналізування двох населених пунктів у межах Шацького національного природного парку, решта – це субвенція з обласного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію природоохоронних заходів.

Інформацію про виконання Регіональної програми «Екологія 2023-2026» за І півріччя 2024 року члени комісії взяли до відома та рекомендували управлінню екології та природних ресурсів ОВА продовжити моніторинг освоєння коштів субвенції обласного бюджету місцевим бюджетам на виконання природоохоронних заходів.

Депутати також розглянули клопотання Житомирської обласної ради про підтримку їхнього звернення до парламенту та уряду щодо недопущення вилучення лісів комунальної власності на користь держави, що передбачають законодавчі зміни. Попри те, що на Волині немає комунальних лісів, їх 15 років тому було передано у державну власність, очільник екологічної комісії Юрій Ройко вважає, що є сенс підтримати звернення житомирських колег: «Комунальні ліси як бюджетоутворюючі підприємства сьогодні функціонують у 9-ти областях. У зверненні ж детально аргументовано, що окремі норми законопроєкту суперечать Конституції України, Земельному, Лісовому і Цивільному кодексам, а також ЗУ «Про місцеве самоврядування». У такій редакції проєкт закону позбавляє територіальні громади матеріальної та фінансової основи, нівелює поняття власності як фундаменту демократичної держави, знищує результати реформи місцевого самоврядування, що неприпустимо, особливо в умовах воєнного стану».

Проаналізувавши аргументи, члени екологічної комісії вирішили підтримати звернення Житомирської обласної ради та винести відповідний проєкт рішення щодо нього на розгляд сесії Волиньради.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*