офіційний сайт

ДЕПУТАТИ ЗАСЛУХАЛИ РІЧНІ ЗВІТИ ОБЛАСНИХ СПОРТИВНИХ УСТАНОВ

Члени постійної комісії з питань сім’ї, молоді, спорту і туризму також проаналізували перспективу участі волинських спортсменів в літніх Олімпійських, Паралімпійських іграх 2024 року, можливість виплати одноразових грошових винагород за високі спортивні досягнення та стипендій для видатних діячів і ветеранів фізичної культури. Участь у роботі комісії взяли перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук і директор департаменту культури, молоді та спорту ОВА Олександр Хвіщук.

Підсумовуючи діяльність обласної школи вищої спортивної майстерності за 2023 рік, її директор Андрій Авраменко серед основних здобутків назвав дві вже здобутих ліцензії на участь в Олімпіаді-2024 та перспективу виконання олімпійських нормативів ще щонайменше чотирма спортсменами. Хорошим показником він вважає 14 рейтингове місце Волинської ШВСМ серед 33 таких шкіл в державі.

Директор обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Олександр Хриплюк відзвітував про проведені минулоріч більш як 800 фізкультурно-оздоровчих та спортивно масових заходів, до участі в яких було залучено майже 30 тисяч волинян різного віку та соціальних груп, в тому числі внутрішньо переміщених осіб та учасників бойових дій. Він запевнив, що зосередив зусилля на залучення до масового спорту школярів у віддалених населених пунктах, адже це перспективна для пошуку талановитих вихованців для дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Голова депутатської комісії Віктор Галан-Влдащук та перший заступник голови облради Юрій Поліщук рекомендували керівникові масштабувати контакти з громадами, а надто з колишніми райцентрами, для розвитку мережі філій центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

Головні здобутки за 2023 рік обласної дитячо-юнацької спортивної школи для осіб з інвалідністю – це відкриття трьох нових відділень (плавання, академічне веслування і стрільба з лука) до вже наявних 10 видів спорту, якими займаються дві сотні дітей. Минулоріч кожен другий вихованець школи був учасником змагань міжнародного та національного рівня. 2-є спортсменів стали президентськими стипендіатами, ще 8-ро отримали стипендії від своїх громад. Керівник Андрій Рожок також розповів, що основні зусилля спрямовує на розширення тренувальних площ закладу, що відкриє нові можливості і перспективи.

Директор Волинської ОДЮСШ Дмитро Піддубний розповів, що на 5-ти відділеннях ігровими видами спорту займаються понад 600 вихованців. За його словами, окрім зміцнення матеріально-технічної бази, пріоритетом у 2023 році були розвиток чоловічого волейболу, а також формування нової дівочої волейбольної команди, яка вже успішно стартувала у Чемпіонаті України з волейболу І ліги. Члени комісії рекомендували керівникові працювати над підвищенням рейтингу закладу, а також здобуття ВОДЮСШ вищої категорії.

У порівнянні з 2020 роком рейтинг ОДЮСШ «Колос» зріс удесятеро. В 2023-му на національних чемпіонатах вихованці завоювали 6 золотих, 1 срібну та 3 бронзових медалі. Упродовж року підготовлено понад 50 дорослих розрядів, 13 кандидатів у майстри спорту та 1 МСУ, – так лаконічно але ємко відзвітувала про роботу виконувачка обов’язки директора комунального закладу Олена Лейкіна. Члени комісії одностайно відзначили значні зусилля і помітні успіхи керівниці у становленні розвитку ОДЮСШ «Колос».

За минулий рік 15-ом спортсменам ОДЮСШ з видів боротьби присвоєно розряди і звання, четверо увійшли до національних збірних. Загалом вихованці взяли участь у 56 змаганнях різних рівнів і здобули чимало нагород, – підсумував основне керівник закладу Віталій Терешкевич. Очільник профільної комісії Віктор Галан-Влащук рекомендував директору ОДЮСШ з видів боротьби зважити на обмежену перспективу розвитку самбо, натомість радить перенаправити ресурси на розвиток олімпійських видів спорту як от греко-римська чи вільна боротьба.

Уникаючи конфлікту інтересів, очільник профільної комісії і директор регіонального центру з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт» Віктор Галан-Влащук доручив відзвітувати про результати роботи своїй заступниці Юлії Колесніковій. Вона констатувала: у 2023-му 9 спортсменів стали чемпіонами світу, 3 – Європи, 3 здобули ліцензії на Паралімпійські ігри та ще 2 мають таку перспективу.

За результатами прискіпливого аналізу кошторисів і штатних розписів, рейтингів і динаміки змін, перспективних і поточних планів розвитку обласних спортивних закладів члени депутатської комісії сформували перелік рекомендацій.

Під час засідання комісії директор департаменту культури, молоді та спорту ОВА Олександр Хвіщук як головний розпорядник коштів обласного бюджету доповів, що незважаючи на обмеженість фінансування галузі, усе ж вдалося залагодити питання стимулюючих виплат волинським спортсменам. Так, хоч і в обсязі 75% від передбаченого відповідним положенням, та усе ж до кінця року будуть виплачені одноразові грошові винагороди учасникам Олімпійських, Паралімпійських та Дефлімпійських ігор, видатним, молодим та перспективним спортсменам і їхнім тренерам з олімпійських та неолімпійських видів спорту за підсумками виступів у 2023 році. Також, починаючи з квітня, щомісячні стипендії в сумі 1200 гривень отримуватимуть 25 видатних діячів і ветеранів фізичної культури та спорту області.

Що ж до участі волинських спортсменів в літніх Олімпійських та Паралімпійських іграх 2024 року, то ліцензії уже здобули двоє олімпійців та троє паралімпійців, високі шанси виконати нормативи мають ще щонайменше шестеро спортсменів.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*