Голова Волиньради, віцепрезидент з питань регіональної політики Української асоціації обласних і районних рад Григорій Недопад бере участь у дводенному стратегічному семінарі, організованому за партнерства Шведської асоціації місцевих влад та регіонів SALAR.
Навчання спрямоване на підготовку УАРОР до відповідей на кризи та зовнішні виклики. Основна мета – озброїти лідерів УАРОР знаннями та навичками для забезпечення сталого розвитку на основі демократичної першості.
«Швецька модель місцевого самоврядування, яка бере початок ледь не з часів вікінгів, добре відома у світі. В України – теж давня історія самоуправління, але ці традиції радянський союз усіляко пригнічував. Тому SALAR практично допомагає нашим громадам відновити ці традиції і сформувати справжню європейську модель самоврядування. Окрім того – це найпотужніша асоціація органів місцевого самоврядування в Європі, одним із головних напрямків діяльності якої є підготовка кадрів у системі самооруди. Тож отримати їхній досвід надзвичайно цінно не лише громадам, а й асоціаціям, які відстоюють інтереси місцевого урядування», – переконаний Григорій Недопад.
Партнери стверджують: умови їхніх муніципалітетів великою мірою залежать від того, що відбувається за межами Швеції. Саме тому SALAR організовує проєкти в інших країнах, і Україна серед цієї діяльності займає центральне місце, запевняють шведські колеги. «Зараз ми вирішили підтримати асоціації, які в останні роки набули інституційної потуги. Для такої великої країни дуже важливо – мати діалог регіонів з центральною владою, координувати діяльність із громадами і говорити одним голосом. Асоціація має будуватися демократичною і спиратися на членів знизу вверх. І ми навчаємо цьому не лише заради цінностей, а й тому, що це створює ефективність. Коли асоціація вивчає всі умови й виклики, веде діалог і має спроможність досягти консенсусу, то це велика перевага для центрального уряду. Тому що в такого уряду є кращі можливості вдумливо формувати політику й законодавство, які б відображали реалії на місцях», – зазначив експерт проєкту SALAR International «Підтримка децентралізації в Україні» Магнус Ліллестрьом.
Під час семінару учасники проаналізують сучасний стан асоціацій місцевого самоврядування в Україні і засади зміцнення демократичного лідерства. Буде напрацьована дорожня карта з формування стійкості та демократичності таких об’єднань, обговорено цифрові інструменти для репрезентативного прийняття рішень та реагування на потреби членів асоціації. Окрему дискусію присвятять управлінню кризами: розробка сценаріїв реагування на виклики з урахуванням захисту демократичного управління та цілей стійкості.