офіційний сайт

БУТИ ЯК ВОНА: ОРГАНІЗАТОРИ НАЗВАЛИ ПЕРЕМОЖЦІВ

Результати конкурсу, присвяченого історії польській соцпрацівниці і громадській діячці, праведниці народів світу Ірені Сендлер, яка під час Голокосту врятувала понад 2500 єврейських дітей, оголосив автор ідеї, голова правління благодійного фонду “Честь допомоги дітям” Пьотр Зигарський.

Почесний патронат над польсько-українським проєктом особисто взяла Віце-міністерка культури і національної спадщини Республіки Польща пані Йоанни Шойрінг-Вельгус. За умовами конкурсу волинські старшокласники та учні закладів професійно-технічної освіти повинні були у будь якій техніці виконати портрет Ірени Сендлер, провести урок, присвячений її діяльності, під час якого переглянути фільм “Діти Ірени Сендлер”, та найголовніше українською, польською або англійською написати есе про когось з однолітків, якого клас рекомендує номінувати званням “Герой нашого часу” за волонтерство, допомогу ВПО, активну громадську діяльність.

Переможців обирало журі, до складу якого увійшли донька Ірени Сендлер – пані Яніна Згжембська, а також поважні урядовці, відомі науковці, педагоги та громадські діячі Польщі.

«Оголошуючи цей конкурс, ми знали, що будуємо ще один міст між Польщею та Україною. Завдяки особистому сприянні голови Волинської обласної ради Григорія Недопада з усієї Волині були надіслані чудові роботи і уроки про Ірену Сендлер. Від імені фонду «Честь Допомоги Дітям» я хочу подякувати всім директорам і вчителям шкіл, особлива вдячність молодим людям за їхні чудові вчинки заради інших. Ви всі герої, і тільки завдяки вам ми з оптимізмом дивимося в майбутнє», – зазначив у своєму зверненні Пьотр Зигарский. Він також зізнався, що визначити переможців було важко: «Це було дуже складне голосування, бо довелося вибрати 7 найкращих із найкращих людей, які здобудуть звання «Герой нашого часу». Проте змагання мають діяти за правилами, і нам довелося зробити непростий вибір».

Тож переможцями конкурсу “БУТИ ЯК ВОНА” стали: Дарина Наконечна – Горохівський ліцей N2; Андрій Дума – Нововолинськ ліцей N2, Мирослав Камельчук – Княгининівський ліцей, Катерина Авдіюк – Видраницький ліцей, Соломія Сущук – Прилуцький ліцей, Катерина Мохнар – Заборолівський ліцей, Юлія Куничник – Ратнівський ліцей N2 їм. М. Заліпи.

У якості призу на переможців у липні очікує поїздка до трьох столиць Веймарського трикутника – Парижа, Берліна та Варшави. Під час перебування у Варшаві відбудеться нагородження лауреатів статуетками “БУТИ ЯК ВОНА”, а також планується їхня зустріч з пані Спікером Сенату Республіки Польща Малгожатою Кідавою-Блонською та, за можливості, з Прем’єр-міністром Дональдом Туском. Організатори конкурсу також мають намір розповісти історії новітніх українських молодих Героїв нашого часу на польському телебаченні та в соціальних мережах.

Волинська обласна рада приєднується до привітань!

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*