офіційний сайт

ОКОЛЬНИЙ ЗАМОК – ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ. ПЕРША РІЧНИЦЯ

ОКОЛЬНИЙ ЗАМОК – ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ. ПЕРША РІЧНИЦЯ

З нагоди ювілейної дати створення муніципалітет влаштував публічний звіт про діяльність новоствореного музейного простору. Запрошення на ювілейну імпрезу , як однин із засновників цього проєкту, отримав і заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

Підсумувати перший рік роботи новоствореного туристичного об’єкту прийшли керівники міста, партнери і друзі з різних галузей, духовенство і постійні відвідувачі. Керівник комунальної установи «Окольний замок» Дмитро Зінько розповів, що за рік існування музейний простір, який працює без вихідних, відвідало понад 20 тисяч туристів, в тому числі й іноземних майже з усіх континентів. Створений завдяки європейському гранту упродовж шести років, нині Окольний замок – це територія, де не лише досліджується історія Луцька, а й вирує культурне, інтелектуальне, соціальне, просвітницьке життя. Наукові конференції, публічні лекції, найрізноманітніші мистецькі проєкти, арт-променади, презентації книг, інтерактивні екскурсії, театралізовані дійства і багато іншого – до послуг лучан та гостей міста.

Луцький міський голова Ігор Поліщук зауважив, що з появою цього музейного простору старе місто ожило. «Ним цікавляться інвестори. Є багато хороших ідей як повернути сюди туристів і життя. Попри скептичні прогнози цей проєкт самоокупний. Команді Окольного замку я бажаю більше відвідувачів і креативної роботи. Я переконаний, що Луцьк має потенціал і може скласти конкуренцію туристичним центрам України», – запевняє очільник громади.

Керівники муніципалітету принагідно висловили вдячність і заступнику голови Волиьради Григорію Пустовіту, який, перебуваючи на посаді виконувача обов’язки міського голови, попри вагання і сумніви більшості усе ж взяв на себе відповідальність і спрямував кошти на виготовлення проєктно-кошторисної документації на цей туристичний об’єкт, що дозволило підготувати і подати на конкурс грантову заявку.

«Усі вагомі досягнення оцінюються кількістю зусиль, злагодженістю командної роботи, креативністю ідей та наполегливістю їх втілення. І ви – на правильному шляху. Історію потрібно не тільки берегти, а й правильно її показати. У цих прадавніх стінах, наповнених сучасними інтерактивностями, глибоким змістом, унікальними артефактами, Луцьк відкривається не лише для мешканців міста, а й для решти світу. Нехай цей простір невпинно розширює межі пізнання нашої ідентичності, наших витоків, і якнайповніше відповідає гаслу «Луцьк – приємне відкриття». Нехай відкриттів буде більше!», – звернувся з побажаннями до присутніх Григорій Пустовіт.

З нагоди першої річниці сьогодні для усіх бажаючих в Окольному замку з 18.00 години триватимуть театралізовані екскурсії. Адміністрація музейного простору нагадує, що відвідини для військовослужбовців, внутрішньо переміщених осіб та пенсіонерів безоплатні будь-якого дня.

ОСВІЧЕНІ ТА АМБІТНІ: У ЛЕСИНОМУ ВИШІ – ВИПУСКНИЙ

ОСВІЧЕНІ ТА АМБІТНІ: У ЛЕСИНОМУ ВИШІ – ВИПУСКНИЙ

Молодих дипломованих фахівців від імені очільника та депутатського корпусу Волиньради привітав заступник голови Григорій Пустовіт.

Майже півтори тисячі студентів Волинського національного університету імені Лесі Українки отримали сьогодні дипломи за більш як 70-ма спеціальностями та освітніми програмами. Кожен десятий документ про освіту – з відзнакою. А одна зі студенток окрім диплому отримала сьогодні і пропозицію руки та серця.

Ректор Лесиного вишу Анатолій Цьось запевнив, що якість отриманих в університеті знань дозволить кожному випускникові ефективно працювати у будь якій галузі. «Ви здобували освіту у період війни, і це позбавило вас багатьох радощів студентського життя. Але ви були старанні і наполегливі. Багато з вас навчалися і працювали за дуальною формою, реалізовували академічну мобільність за програмою подвійного диплому, займалися спортом, громадською діяльністю, волонтерстом. Лише останній наш благодійний марафон зібрав 1 мільйон гривень на дрони захисникам. Щиро вітаю із завершенням навчання і бажаю максимально реалізувати свій потенціал на благо країни», – звернувся до випускників ректор вишу.

«Завершився яскравий етап вашого життя – ви здобули знання, вміння, навички, досвід. Попереду професійне становлення, де, очевидно, будуть виклики і випробування, але й – нові можливості. Бажаю, щоб кожен з вас отримав шанс і зумів ним скористатися. Рухайтесь вперед, будьте впевнені і відповідальні, будьте успішними! Змінюйте цей світ, нашу країну на краще», – висловив побажання заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

Переважна більшість сьогоднішніх випускників мають намір продовжити навчання на здобуття професійного рівня магістр.

«ХРЕЩЕННЯ. СТАНОВЛЕННЯ. ПЕРЕМОГА» – ДНЮ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ

«ХРЕЩЕННЯ. СТАНОВЛЕННЯ. ПЕРЕМОГА» – ДНЮ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ

На ІІІ суспільно-науковій платформі Волинь представляє голова обласної ради Григорій Недопад.

Третій рік поспіль на Хмельниччині з ініціативи тамтешньої голови обласної ради Віолети Лабазюк відбувається форум «Хрещення. Становлення. Перемога». «Наближається День Української Державності – дата, яка покликана звернути увагу суспільства на понад тисячолітні традиції українського державотворення. Шлях, який нам доводиться сьогодні долати – непростий. Нашу землю руйнує ворог. Але джерелом нашої сили є Бог і любов до України, а також – героїчна історія нашого народу та висока відповідальність перед прийдешнім поколінням», – зазначила у вітальному слові очільниця Хмельницької облради.

Цьогоріч географія учасників платформи розширилася, до представників Хмельницької, Волинської, Тернопільської та Чернівецької областей, які поєднані меморандумами про співпрацю, – самоврядників, державників, військових, науковців, релігійних та громадських діячів – долучилися і Рівненщина, Черкащина, Вінниччина та Закарпаття. У рамках форуму з обласними радами, що доєдналися, планується підписання угод про всеосяжну співпрацю. Окрім того на заході присутні й іноземні партнери – зі США, Куявсько-Поморського і Люблінського воєводств Республіки Польща.

За традицією першу дискусійну панель присвятили історичним аспектам українського державотворення: «Відновлення історичної справедливості в питанні державності. Україна та московія», – так звучить тема, яку для обговорення запропонували історики, науковці, правники.

Головний фокус іншого дискусійного майданчика – «Виклики та перспективи міжрегіонального та міжнародного співробітництва в контексті вступу України до Європейського Союзу». У діалозі взяли участь області, які прагнуть використати можливості поглиблення контактів як з іноземними партнерами для розвитку регіонів через реалізацію спільних ініціатив і проєктів.

Під час свого виступу голова обласної ради Григорій Недопад наголосив, що не менш важливим за міжнародне, є і партнерство областей між собою, саме тому Волинь упродовж останніх років ініціює та активно укладає меморандуми про співпрацю з іншими обласними радами.

«Це важливо з двох причин. По-перше, в прикордонних областей уже є чималий досвід взаємодії з європейськими фондами та інституціями завдяки програмам транскордонного співробітництва. У процесі євроінтеграції дуже цінно цей досвід передати регіонам, які досі не були залучені до програм міжнародної технічної допомоги і не мали можливості взаємодіяти з ЄС. По-друге, ми у процесі формування нової регіональної політики в країні. А це – створення умов для динамічного і збалансованого розвитку регіонів. Розвитку, орієнтованого на людину – гідне життя в згуртованій, децентралізованій, конкурентоспроможній і демократичній Україні, де відновлено зруйноване війною; зроблено все для повернення біженців, для адаптації тих, хто повернувся з війни; де ефективно використовується внутрішній потенціал територій, а їх спеціалізація та тісне співробітництво між собою та з європейськими партнерами забезпечують прискорене зростання та сталий розвиток. Саме тому важлива єдність регіонів, однакове розуміння мети, спільна розбудова місцевих інституцій та планування», – переконаний Григорій Недопад.

ДІЇ ТВОРЯТЬ ЗМІНИ: НА ВОЛИНІ – ФОРУМ МІСЦЕВОЇ ДЕМОКРАТІЇ

ДІЇ ТВОРЯТЬ ЗМІНИ: НА ВОЛИНІ – ФОРУМ МІСЦЕВОЇ ДЕМОКРАТІЇ

Захід організовано за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». Участь у форумі взяли представники місцевої влади, громадських організацій, бізнесу, експерти міжнародних та громадських організацій з Волині, Рівненщини та Львівщини. Серед запрошених – заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт, а також народний депутат України Вячеслав Рубльов.

Головна мета зібрання – створити майданчик, де представники громадського сектору та влади обговорять шляхи розвитку локальної демократії в умовах повномасштабного вторгнення. Співорганізаторка заходу, виконавча директорка ГО «Волинський Інститут Права» Ірина Гайдучик розповіла, що у співпраці із закордонними партнерами в рамках проєкту «Вдосконалення урядування, орієнтованого на громадян, на Волині» у громадах активно працюють комітети співпраці, які впроваджують дієві ідеї в життя суспільства.

«У Боратині створили Офіс розвитку громади, який став майданчиком, що дуже успішно працює. Так, громади подають проєкти та долучають до них мешканців та бізнес. В Боратині- це 8 поданих проєктів, які втілилися у співпраці влади, бізнесу і громади.У Вишнівській громаді – це чудовий проєкт «Шкільний громадський бюджет». Школярі подають свої ідеї, обґрунтовують їх і в результаті, коли повернуться в школу, то побачать зміни, які вони зініціювали, та як розвивається їхній навчальний заклад», – зазначила Ірина Гайдучик.

Крім того успішні проєкти співпраці влади та мешканців громади запустили у Володимирській громаді – проєкт ветеранської політики, в Горохівській– освітній, у Ківерцівській -започаткували співпрацю у сфері публічних консультацій.

Григорій Пустовіт підкреслив, що зміни в громаді починаються з якісної комунікації між владою та мешканцями. «Попри те, що війна встановлює правила і обмеження, це той виклик, який ми можемо подолати. Маємо боротися за демократію, за право і можливість участі жителів в управлінні місцевими справами. Демократія на місцях починається зі обговорення, комунікації, що, в свою чергу, сприятиме залученню громадськості до життя та управління громадою», – наголосив заступник голови Волиньради.

Народний депутат України Вячеслав Рубльов зазначив, що розвитком місцевої демократії та формуванням законодавчого підґрунтя для них безпосередньо займається профільний Комітет з питань державної влади і місцевого самоврядування, до складу якого він входить. «Місцева демократія – це можливість мешканців громади бути долученими до процесу творення своєї громади. І це один із головних принципів Європейського Союзу. Маємо розвивати наші громади та громадський сектор, стимулювати створення громадських організацій, комунікаційних платформ для міжсекторального партнерства. Агенція регіонального розвитку Волині працює у цьому напрямку, в тому числі й по залученню коштів міжнародних донорів», – наголосив парламентар.

В рамках роботи форуму учасники також обговорили роботу комітетів співпраці, аналізували можливі виклики, планували роботу та ділилися позитивними практиками.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*