офіційний сайт

ЗВІТУВАЛА РОБОЧА ГРУПА З ПОДАТКОВИХ ПИТАНЬ. ВОЛИНЬРАДА ПОВТОРНО ЗВЕРНУЛАСЯ ЩОДО РОЗСЛІДУВАНЬ

Під час 20-ої сесії обласної ради обранці заслухали звіт про результати діяльності робочої групи з питань, що виникають у сфері діяльності Головного управління ДПС у Волинській області.

Її керівник – депутат Володимир Бондар доповів, що за період діяльності до робочої групи надійшло понад 60 звернень від представників бізнесу Волині щодо тиску податкових органів. На засіданнях робочої групи було заслухано окремих представників суб’єктів господарювання щодо неправомірних, на їхню думку, дій податкових органів. За результатами копії опрацьованих та систематизованих матеріалів робоча група спрямувала до правоохоронних органів. Окрім того, ухвалене сесійнім рішенням звернення Волинської обласної ради щодо порушення норм чинного законодавства Головним управлінням ДПС у Волинській області було надіслано до ДБР, НАБУ, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та власне до ДПС України.

З огляду на те, що відповіді на звернення надійшли формальні, усі наявні матеріали було направлено до Тимчасової слідчої комісії ВРУ з питань розслідування можливих фактів порушень законодавства України посадовими особами органів державної влади та інших державних органів, які здійснюють повноваження у сфері економічної безпеки, що могли призвести до зменшення надходжень до державного та місцевих бюджетів.

«Оскільки ситуація змінилася, верхівку ДПС України звільнено, правоохоронні органи взялися за розслідування фактів ймовірних зловживань, та й керівництво держави демонструє політичну волю до зміни ситуації, вважаю за доцільне повторно надіслати звернення Волиньради щодо свавілля волинських податківців», – запропонував Володимир Бондар.

У зверненні до Державної податкової служби України, Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро України міститься вимога негайного врегулювання порушених проблемних питань бізнесу, пов’язаних із блокуванням податкових накладних ГУ ДПС У Волинській області, зокрема шляхом: проведення перевірки діяльності Головного управління Державної податкової служби у Волинській області щодо наявних ознак порушення норм чинного законодавства; розгляду можливих неправомірних дій чи бездіяльності керівництва Державної податкової служби України в області; притягнення до відповідальності посадових осіб ГУ ДПС у Волинській області за прийняття неправомірних рішень.

Депутат Сергій Кошарук зауважив, що окреслена проблематика характерна не лише для Волині, а поширена в податковій системі загалом. Тож запропонував масштабувати вимоги і додати до адресатів парламент, Кабінет міністрів України та Президента. «В країні понад 2 мільйони заблокованих податкових накладних, що спричиняє банкрутства і руйнує бізнес. Тому варто ініціювати розробку та прийняття закону на захист платників податків, передбачивши, зокрема, протягом дії воєнного стану та шість місяців після його завершення не застосовувати процедуру зупинення реєстрації податкових накладних, а надання електронних сервісів та приймання електронних документів від платників податків здійснювати не в будні з 8 до 18, а щоденно з 8 до 22 години», – озвучив пропозицію Сергій Кошарук.

Депутати ініціативу підтримали та проголосували за звернення у доповненому варіанті викладу.


  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*