офіційний сайт

ЖОДНІ «ДОГОВОРНЯКИ» З «ВОЛИНЬПРИРОДРЕСУРСОМ» НЕМОЖЛИВІ – АНАТОЛІЙ КАПУСТЮК

Керівник комунального підприємства «Волиньприродресурс» скликав пресконференцію, аби надати розголосу ситуації, яка склалася з претендентом на приватизацію ДП «Волиньторф» – фірмою «Агробіостандарт».

Попри неодноразові заперечення обласної ради та її клопотання до центральних органів влади не віддавати у приватні руки прибуткове державне підприємство, «Волиньторф» усе ж був виставлений на торги з єдиним учасником – ТОВ «Агробіостандарт», якого і визнали переможцем.

Останні 4 роки «Волиньторф» з прибутком виготовляв продукцію саме завдяки обласному комунальному підприємству «Волиньприродресурс», яке поставляло на ДП сировину, оскільки землі для видобутку у «Волиньторфу» вичерпалися ще у 2017 році, а нові площі йому не погоджували. Саме тоді засновник «Волиньприродресурсу» – обласна рада вирішила, що комунальному підприємству належить придбати спецдозволи і на видобуток торфу, щоб не лише зберегти робочі місця, а й мати гарантований обсяг альтернативного палива за бюджетною ціною, яке масово використовує і місцеве населення, і заклади соціально-бюджетної сфери області. Така співпраця на основі договору між КП та ДП і тривала з 2019 року.

Анатолій Капустюк розповів, що після приватизаційних торгів співвласники ТОВ «Агробіостандарт» запросили його на зустріч, аби обговорити майбутню співпрацю. Натомість, стверджує керівник «Волиньприродресурсу», були озвучені неприйнятні пропозиції, які мали всі ознаки кулуарних оборудок. «Спершу вони захотіли стати акціонерами «Волиньприродресурсу». Я пояснив, що підприємство реорганізовується у закрите акціонерне товариство, де 100% акцій належить обласній раді, і захід будь-яких інших акціонерів неможливий. Тоді вони запропонували передати їм дозвіл на видобуток торфу в обмін на управління одним із торфобрикетних зводів, я відповів, що депутати обласної ради ні за яких обставин не погодяться на відчуження спецдозволів, як і на інші «договорняки» стосовно комунального підприємства. На що дістав відповідь, що в такому разі вони розпочнуть з нами воювати», – переказав суть перемовин Анатолій Капустюк. Він також додав, що 20% компанії «Агробіостандарт» належить чинному депутату Київради Костянтину Бровченку, а 80% – офшорній фірмі, зареєстрованій на Кіпрі, кінцевий бенефіціар якої – одіозний функціонер В’ячеслав Супруненко, який переховується від правосуддя за кордоном.

Тим часом ДБР запідозрило нечесну приватизацію ДП «Волиньторф» за попередньою змовою і відкрило кримінальне провадження, а суд виніс рішення про накладення арешту на майно ДП. Попри те, що Львівське регіональне управління Фонду держмайна, яке і проводило приватизацію, 31 жовтня було офіційно повідомлене про судове рішення, 6 листопада ТОВ «Агробіостандарт» усе ж було визнано новим власником «Волиньторфу».

Отримавши замість легкого бізнесу карну справу, каже Анатолій Капустюк, співвласники «Агробіостандарту» вдалися до брудної гри – в одній з національних інформагенцій замовили брифінг і виголосили нічим не підтвердженні і навіть абсурдні звинувачення на адресу засновника комунального підприємства та його як керівника «Волиньприродресурс». «Зокрема, було безглузде твердження, що саме обласна рада і я намовили проти них ДБР, Прокуратуру і суди. Також публічно зведено наклеп, що я особисто вимагав 50% їхньої компанії в обмін на припинення кримінального переслідування. Вони огульно також заявили, що «Волиньприродресурс» скупив ліцензії на розробку усіх родовищ торфу в області і тим самим загнав «Волиньторф» у кабальні умови. Що теж не відповідає дійсності, бо на Волині майже 3 тисячі ділянок із покладами торфу, а комунальне підприємство придбало спецдозволи на видобуток лише на 4 з них», – спростовує закиди Анатолій Капустюк.

У присутності медійників він також запевнив, що за наклепницькі звинувачення позиватиметься на співзасновників «Агробіостандарту» до суду і вимагатиме компенсації за завдання шкоди діловій репутації. «У позовній заяві я також вкажу, що сума морального відшкодування відповідачами повинна бути перерахована на користь Збройних Сил України», – зазначив директор КП «Волиньприродресурс» Анатолій Капустюк.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*