офіційний сайт

ЗАКЛАД З ТРАДИЦІЯМИ: ГРИГОРІЙ НЕДОПАД ВІДВІДАВ ВОЛОДИМИРСЬКИЙ ПЕДКОЛЕДЖ

Спільно з депутатами Волиньради Ярославом Матвійчуком, Андрієм Бокочем, Юрієм Сиротюком та Володимирським міським головою Ігорем Пальонкою він ознайомився з організацією освітнього процесу, його безпековою складовою, а також на місці дослідив нагальні потреби обласної комунальної установи.

Керівник Володимирського педагогічного фахового коледжу Микола Савельєв розповів, що освіту тут здобувають 950 студентів. Впродовж останніх років існує стабільний конкурс на усі 7 спеціальностей, тож регіональне замовлення коледж виконує щорічно. У закладі є сертифіковане укриття зі спальними місцями і навчальними класами, спроможне одночасно вмістити до 400 осіб. Є вільні площі для облаштування другої черги. Директор каже: проєктно-кошторисна документація вже виготовлена, сподіваються залучити на цю мету кошти державної цільової субвенції. Поки ж навчальний процес організовують так, щоб гарантувати безпеку усім. Він також продемонстрував результати капітальної реконструкції медичного пункту та ізолятора, яка здійснювалася за кошти обласного бюджету.

Упродовж 2022-2023 років коледж реалізував кілька грантових проєктів, що дозволило зміцнити матеріально-технічну базу на суму майже 1,5млн. грн, тож для змістовного і комфортного навчання є все необхідне, запевняє директор. Особливої атмосфери установі надає оформлення навчальних приміщень роботами студентів, які здобувають спеціальність художник-оформлювач, реставратор художніх поверхонь. Особливою гордістю коледжу є музей декоративно-прикладного мистецтва, який і сучасними експонатами, і старожитностями спільно наповнюють викладачі та їхні вихованці.

Микола Савельєв також зазначив, що коледж активно підтримує Збройні Сили України. Впродовж 2022-2023 років педагогічний і студентський колективи зібрали понад 1,5 мільйона гривень, за які придбано близько 50 квадрокоптерів різного призначення, акумулятори для дронів, портативні електростанції, тепловізійні приціли, термобілизну, аптечки та інше обладнання для потреб 14-ї та 100-ї ОМБр. Також викладачі та студенти пошили 850 розвантажувальних жилетів, 350 плитоносок, 20 наплічників. Від початку війни сплели майже 200 маскувальних сіток і роблять це досі.

За час повномасштабного вторгнення коледж прихистив близько 2 тисяч вимушених біженців. Зараз тут постійно мешкає понад 90 внутрішньо переміщених осіб, 40 з яких – це діти. Під потреби переселенців виділили два горішніх поверхи гуртожитку і могли б розмістити іще до півсотні осіб, однак через дірявий дах у вільні кімнати просочується волога. «Ми подали документи для створення Місця тимчасового проживання ВПО. Це нагода отримати від Фонду енергоефективності 12 мільйонів гривень на ремонт і облаштування усім необхідним житлового простору для переселенців. Але поточне оновлення даху не входить у перелік їхніх умов. А без ремонту покрівлі решта робіт недоцільні», – каже директор. Тож просить обласну раду як засновника усе ж відшукати можливості вирішити цю проблему, ціна якої 3 млн грн.

Григорій Недопад пообіцяв провести консультації з тим, аби знайти вихід із цієї ситуації. Підсумовуючи візит, він відзначив зусилля колективу та адміністрації коледжу з організації освітнього і виховного процесу, а також облаштування комфортного побуту студентів. «У мене найкращі враження. Відчувається, що це заклад з традиціями. Тут хороша атмосфера, добротна матеріально-технічна база. У життя коледжу активно залучені що педагогічний, що студентський колективи, відчутна їх максимальна суспільна інтегрованість, а волонтерство, добрі справи, краєзнавство є частиною виховного процесу. Для тих, хто у майбутньому і самі навчатимуть, – це найкраще підґрунтя для формування особистості і фахівця», – вважає голова Волиньради.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*