офіційний сайт

ЗА ЄВРОПЕЙСЬКИМ СТАНДАРТОМ: РОЗБУДОВІ БАГАТОРІВНЕВОГО ВРЯДУВАННЯ БУТИ

Голова обласної ради Григорій Недопад у якості віцепрезидента з питань регіональної політики Асоціації районних та обласних рад та народний депутат України Вячеслав Рубльов беруть участь у широкоформатному обговоренні вдосконалення вітчизняного законодавства і створення спроможного демократичного врядування на всіх рівнях.

На підтримку цих процесів Центр експертизи доброго врядування Ради Європи в рамках Програми «Посилення доброго демократичного врядування і cтійкості в Україні» у Львові організував зустріч високого рівня. Обговорення відбулося у так званому «страсбурзькому форматі», який зарекомендував себе як ефективний інструмент досягнення консенсусу в найбільш дискусійних питаннях. Зустріч пройшла за зачиненими дверима за правилом, коли всі учасники максимально заохочені висловлювати свою думку та пропозиції, але без ідентифікації спікера чи органу, яку він представляє.

Про врегулювання діяльності, яка зазнала суттєвих змін під час дії воєнного стану, місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, а також основні орієнтири повернення до нормального правового режиму багаторівневого врядування після скасування воєнного стану дискутували представники українського Парламенту, Уряду, Офісу Президента України, Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, окремих військових адміністрацій, а також високопосадовці та консультанти Ради Європи.

Модератор зустрічі – керівник Департаменту демократії і врядування Генерального директорату з питань демократії та людської гідності Ради Європи Даніель Попеску зазначив: «Завдання Ради Європи – допомогти нашим українським партнерам віднайти консенсус щодо досить складних питань, як от статус голови місцевої державної адміністрації, майбутній механізм нагляду за законністю рішень органів місцевого самоврядування та щодо критеріїв переходу від військових адміністрацій до звичайного режиму врядування, коли ситуація це дозволятиме».

Про важливість адміністративного нагляду за місцевим самоврядуванням для реформи публічного управління говорив перший віцеспікер ВРУ Олександр Корнієнко, одночасно зазначаючи, що такий нагляд має бути винятково в руслі Європейської хартії місцевого самоврядування. «Таким чином держава не тільки слідкуватиме за дотриманням законності, а й працюватиме разом із місцевим самоврядуванням над покращенням ритмічності та якості їхньої роботи, більшої відкритості та пропрацьованості рішень», – наголосив він.

«Наше спільне завдання – забезпечення громадян доступними і якісними послугами, відкритість та прозорість органів влади, посилення довіри людей до владних інституцій. Впровадження пропорційної, чіткої, прозорої системи забезпечення законності без втручання у внутрішню автономію місцевого самоврядування є одним з важливих завдань реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади задля побудови в Україні дієздатної системи багаторівневого урядування відповідно до європейських стандартів», – такої думки притримується Олександр Кубраков, Віцепрем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Учасники зустрічі у «страсбурзькому форматі» досягли консенсусу з більшості питань, а також щодо дій, які мають вжити українські зацікавлені сторони. За результатами дискусії Радою Європи буде підготовлено підсумковий документ, який після погодження всім учасникам, буде рекомендований для використання в роботі.

«Такі дискусії надзвичайно важливі, адже передбачають не кулуарний, а відвертий діалог представників влади усіх рівнів задля пошуку конструктивних рішень із завершення реформи публічного управління, вироблення ефективної регіональної політики та гармонізації євроінтеграційного процесу. Допомога і досвід у цьому процесі наших європейських партнерів є дуже цінними», – підсумував зустріч голова Волиньради Григорій Недопад.

Рада Європи: децентралізація і місцеве самоврядуванняОфіс Ради Європи в Україні – Київ

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*