офіційний сайт

«ЗА ГРОШІ МОЖНА ЗВЕСТИ БУДИНОК, А ЛЮБОВ СПРОМОЖНА ДАТИ СПРАВЖНІЙ ДІМ», – МЕЦЕНАТ ТИМОФІЙ СЛОАН

Голова обласної ради Григорій Недопад та заступник начальника ОВА Юрій Гупало зустрілися з керівником благодійного фонду «Відкриті двері». Мета – показати облаштовану меценатом садибу для потреб дітей. А ще – отримати від місцевої влади пораду, як найефективніше використати будинок.

Уродженець Ірландії Джеймс Тимофій Слоан уже понад 20 років мешкає на Волині, звідси родом дружина його сина. У 2002 році він запровадив тут благодійний проєкт для дітей соціально вразливих категорій. І дотепер щодня харчує сотню дітей, а також забезпечує їх одягом та взуттям. «Але я зрозумів, що можу зробити більше: не лише годувати дітей, а й виховувати їх, тоді ж українська влада визначила пріоритетними сімейні форми виховання замість інтернатів. Тож продав бізнес і заснував благодійний фонд, його річний бюджет – 7 мільйонів гривень», – розповів Тимофій Слоан.

У 2017 році меценат придбав садибу, де раніше розташовувався дитячий будинок сімейного типу. «Коли оглянув будівлю з середини, мені не сподобалося тут нічого. Я хотів, щоб це був сучасний, креативний простір, щоб у дітей було майбутнє», – пригадує Тимофій. Упродовж 5 років він кардинально реконструював обійстя і обладнав його за останніми технологіями. Тепер це комфортне, функціональне, естетичне та інклюзивне житло площею 2,7 тис м кв. Тут: харчоблок і простора їдальня, дитячі спальні з ванними кімнатами кожна, зони для спільного дозвілля, класні кімнати для занять, укриття, медпункт, відокремлена квартира для батьків і ще 7 скандинавського типу – для дітей, які досягши повноліття, виявлять бажання залишитися, або яким нікуди йти. Будівля обладнана ліфтом, кондиціонерами, протипожежною сигналізацією і системою оповіщення, має власну трансформаторну підстанцію, сонячні панелі. На 25 сотих подвір’я – ігровий та спортивний майданчики зі штучним покриттям, 2 басейни і сауна.

«Тут може розміститися до 50 дітей, наш благодійний фонд бере на себе не тільки витрати з утримання будівлі, але й надасть персонал. Проте, я хотів би порадитися з вами, як представниками влади, яка форма діяльності була б найефективнішою і відповідала українському законодавству», – зазначив Тимофій Слоан.

Оглянувши будівлю, голова обласної ради Григорій Недопад зауважив, що про кращі умови годі і мріяти. «Тут продумано кожну деталь, як з точки зору організації простору, його ергономіки, доступності для осіб з інвалідністю, так і з міркувань безпеки – незаймисті оздоблювальні матеріали, альтернативність енергозабезпечення, укриття і навіть кнопки екстреного сигналу у відокремлених приміщеннях. Цей дім облаштовували з великою любов’ю», – поділився враженнями очільник Волиньради.

Він також зазначив, що законодавство передбачає чимало умов, вимог, а також обмежень, коли йдеться про установи з постійним перебуванням дітей. «До прикладу, у дитячий будинок сімейного типу може бути влаштовано не більше 10 дітей, то ж для однієї такої прийомної родини цей простір буде явно завеликим. Однак можемо розглядати можливість розташування тут притулку для внутрішньо переміщених мам з дітьми або, які стали жертвами сімейного насилля. Чи організувати навчально-реабілітаційний центр для дітей з особливими потребами, бо не у всіх громадах є доступ до таких комплексних соціальних послуг – психолога, логопеда, корекційного педагога. Але у кожному з перелічених варіантів є нормативно-організаційні нюанси, тому після консультацій з фахівцями служби у справах дітей та департаменту соціальної політики, ми готові будемо рекомендувати прийнятні для вам можливості», – запропонував Григорій Недопад. Він також висловив щиру вдячність пану Слоану за його благодійну діяльність на користь волинської малечі.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*