офіційний сайт

ЮРІЙ ПОЛІЩУК: «ШКОЛИ ОСОБЛИВІ, ОТЖЕ І ПИЛЬНІСТЬ ДО ЇХ ПІДГОТОВКИ – ОСОБЛИВА»

Перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук перевірив готовність Заболоттівської та Головненської спеціальних шкіл до нового навчального року, забезпеченість їх паливом та альтернативними засобами постачання електроенергії.

Більшість зі 106 вихованців Заболоттівської спецшколи навчатимуться в офлайн-режимі, відвідуватимуть уроки та житимуть у пансіонаті, – розповіла директорка закладу Ольга Головій. За її словами, окремі батьки виступають за дистанційне навчання, оскільки освітня установа знаходиться за 7 км від кордону. В онлайні продовжать здобувати освіту і ті діти, які виїхали за кордон. «У нас є облаштоване укриття площею понад 520 кв. м. Маємо два потужні генератори, які повністю забезпечуватимуть потребу закладу в енергопостачанні в разі його вимкнення», – стверджує очільниця закладу.

В спецшколі активно працюють із закордонними благодійниками, які допомагають створювати комфортні і безпечні умови для вихованців закладу. Серед проблем, які озвучила Ольга Головій – питання опалення закладу. Потребують заміни 2 твердопаливні котли.

У Головненській спеціальній школі «Центр освіти» Волинської обласної ради із 1 вересня навчатиметься більше сотні дітей з особливими освітніми потребами. Директорка закладу Наталія Максимук налагодила співпрацю з благодійниками з Польщі, Німеччини, Латвії, які забезпечили вихованців комп’ютерною технікою, канцтоварами, одягом, побутовою хімією, іграшками, меблями, кухонними девайсами та іншими речами. Стверджує: спецшкола готова до навчального року. Обладнане укриття, працюють твердопаливні котли, а систему подачі тепла в разі вимкнення електроенергії забезпечать генератори.

«Укриття повністю готове – в липні з обласного бюджету були виділені кошти в сумі 90 тис грн на поточний ремонт, який провели своїми силами. Зазначу, що сховище перевірили рятувальники, і воно відповідає всім вимогам. Тут є санвузол, місця для навчанні і ночівлі. Загальна площа – 135 кв. м, цього повністю вистачить для наших дітей та працівників, а також для діток, які відвідують дитсадок, що знаходиться поруч», – каже очільниця закладу.

Що ж до питань безбар’єрного доступу, то при необхідності, є переносний пандус. У закладі планують забезпечити доступ для дітей з особливими освітніми потребами і за допомогою кнопки виклику. А ще продовжують пошук спонсорів, щоб облаштувати ліфт.

Директорка каже: є потреба в додаткових коштах на закупівлю паливно-мастильних матеріалів. Вони знадобляться для 4-х генераторів, які будуть забезпечувати заклад безперебійним живленням в разі відсутності світла. «У нас є 1 дизельний генератор і 3 бензинових, кожен із них споживає багато пального і потребує регулярної заміни мастила. Тож ми будемо звертатися за додатковим фінансуванням на це», – зазначає Наталія Максимук.

«В освітніх установах відповідально готуються до навчального року та опалювального сезону. Одне з основних питань, яке турбує батьків, – це формат навчання: очне, змішане чи дистанційне. Люди хочуть працювати. В кожному закладі є проблеми, і ми спільно будемо над цим працювати», – підсумував робочий візит Юрій Поліщук.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*