офіційний сайт

ЯК ПОКРАЩИТИ МІЖВІДОМЧУ ВЗАЄМОДІЮ У ПИТАННЯХ ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

Ця тема стала предметом обговорення в рамках реалізації проєкту «Впровадження Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, у Волинській області». До експертної дискусії долучився заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт.

У нашому регіоні цей проєкт реалізовує громадська організація «Волинські перспективи» за сприяння Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні, за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку. Мета – покращити взаємодію суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми та надання допомоги постраждалим особам.

Очільниця ГО «Волинські перспективи» Ніна Пархом’юк зауважила, що організація вже понад 20 років працює над вирішенням проблеми торгівлі людьми, а сьогоднішнє обговорення покликане на обласному рівні покращити механізм взаємодії суб’єктів в сфері протидії торгівлі людьми в умовах воєнного стану. «Ми безпосередньо працюємо з людьми, які потрапили у різні кризові ситуації. Щороку мінімум 500 осіб звертаються до нас, більше сотні постраждалих внаслідок торгівлі людьми отримують допомогу від Міжнародної організації з міграції. На жаль, ці злочини удосконалюються, але і ми удосконалюємо свою роботу», – зауважила вона.

Ще одна мета координації – напрацювати пропозиції до річного плану заходів у сфері протидії торгівлі людьми у Волинській області на виконання Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2025 року. Заступник голови правління ГО «Волинські перспективи» Віктор Вальчук розповів, що з огляду на розширення масштабів торгівлі людьми в період воєнного стану потрібне корегування законодавства. «В Україні з’явилися нові вразливі групи ризику – це внутрішньо переміщені особи, діти без супроводу, а також діти в супроводі дорослих. Закон передбачає, що з 16-ти років підлітки по біометричному паспорту можуть вільно виїжджати за кордон без супроводу, і неповнолітні діти часто їдуть без нагляду дорослих. У результаті, Україна є лідером серед країн східної Європи за кількістю постраждалих. З початку великої війни, за кордоном зникло безвісти понад 20 тисяч наших громадян, які не виходять на зв’язок з рідними», – наголосив він.

Заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт у своєму виступі зауважив, що таке ганебне явище, як торгівля людьми, не повинне мати місце ні в нашому регіоні, ні в Україні, ні в світі, однак сьогодні жодна країна не зуміла повністю подолати цю проблему. «Україна сьогодні наполегливо працює у цьому напрямку, у нас є законодавча база, є результативні напрацювання, звісно є й проблеми. Статус людини, яка постраждала від торгівлі людьми, надається місцевими органами державної влади – ОВА та РВА. Але після децентралізації значно активізувались органи місцевого самоврядування і хоча вони не уповноважені давати такий статус, для людей вони є більш доступними та відкритими. І це питання, яке також потребує законодавчого доопрацювання і вдосконалення. Звичайно, законодавство не може передбачити усі обставини та оперативно реагувати на усі зміни, але я переконаний, що за підсумками нинішньої дискусії ми напрацюємо пропозиції, які знайдуть своє відображення в певних змінах до законів або інших нормативних документів», – резюмував він.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*