офіційний сайт

ЯК ГРОМАДСЬКІ АКТИВНОСТІ ВПЛИВАЮТЬ НА РОЗВИТОК ТЕРИТОРІЙ

Відкрите обговорення користі використання практик громадської участі організовано ГО «Волинський Інститут Права» і стало фінальним етапом проєкту «Підтримка діяльності громадського сектору Волині у період нових викликів та потреб». Участь у дискусії взяв перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук.

Досвідом і кращими практиками залучення активних спільнот до управління громадами, процесу їх розвитку поділилися громадські лідери, представники бізнесу та влади різних рівнів. Також було презентовано зміни, які вдалось досягти в окремих громадах завдяки діяльності громадського сектору. Йшлося і про потребу спільного плану дій органів місцевого самоврядування, бізнесу та громадськості задля впровадження реформ на місцях, залучення ресурсів і демократичних змін, відновлення соціального капіталу громад та їх сталого розвитку.

Перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук переконаний, що потреба у формуванні активного громадянського суспільства дискутуватися не повинна, бо альтернативи немає. «Якщо ми прагнемо стати частиною євроспільноти, то наші стандарти повинні відповідати нормам ЄС, де величезна кількість громадських інституцій і вони реально впливають на владу. І це – основа демократичних устроїв. У громадах Волині ситуація різна: якісь з них активні за рахунок зацікавлених мешканців, якісь – завдяки лідерським якостям голови та депутатів, є й такі, де громадських активістів бояться. Як вогню. Однак, далекоглядні очільники громад залучають до співпраці громадський сектор, бо це, так чи інакше, буде на користь розвитку території. Окрім іншого, активний громадський сектор – це засіб контролю за ефективністю використання бюджету та запобіжник прийняття протиправних чи непопулярних рішень, це і можливість залучення міжнародних грантових проєктів (бо донори воліють взаємодіяти саме з громадськими організаціями), нарешті – це інструмент для функціонування соціальних ліфтів», – зазначив Юрій Поліщук. Він також вважає за потрібне приділяти більше уваги розвитку громадянських активностей на сільських територіях, не зайвим, на його думку, буде і запровадження в освітніх програмах курсу з формування свідомого, активного і зацікавленого громадянина.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*