офіційний сайт

ВЗАЄМОДІЯ ВОЛОНТЕРІВ – ОПОРА УКРАЇНИ

На Волині проходить волонтерський саміт. Його учасників від імені голови та обласної ради привітав перший заступник очільника Юрій Поліщук.

Ініціатором такої зустрічі задля спільнодії волонтерського середовища та обміну досвідом виступив благодійний фонд «Старе місто Луцьк». Його керівниця Лариса Новосад повідомила, що окрім зміцнення горизонтальних та вертикальних зав’язків, волонтери мають намір обговорити і проблеми, а також визначитися із перспективою волонтерського руху.

На форумі волонтерська спільнота представлена практично усіма регіонами України, прибули також доброчинці з Польщі, Канади, Німеччина, присутні й міжнародні інституції. Окрім того, участь у роботі саміту взяли представники органів влади різних рівні, а ще – народні депутати, зокрема, Ірина Констанкевич. Вона висловила вдячність волонтерській родині за їхню колосальну працю і, як представниця парламентського комітету з гуманітарної та інформаційної політики, закликала до відвертого діалогу. «Я усвідомлюю, що у волонтерів до законодавців є чимало питань. Ми охоче вислухаємо вас і візьмемо пропозиції у роботу», – запевнила народна депутатка. Щодо цього наприкінці дискусій сторони ухвалять спільну резолюцію.

Від імені голови та депутатів обласної ради до волонтерів звернувся перший заступник Юрій Поліщук: «Маю за честь привітати на Волині таке поважне представництво. Розпочавши агресію, ворог розділив наше суспільство на дві частини – тих, хто захищає і тих, хто допомагає. Волонтерське середовище – масштабне і неоднорідне: від великих авторитетних організацій – до персональних історій волонтерства. Але проблеми спільні. Як представницький орган ми постійно контактуємо з волонтерсько-благодійною спільнотою і часто не маємо відповідей на їхні питання. Сьогоднішній саміт унікальний тим, що буде можливість залагодити проблематику або законодавчо, або завдяки обміну практиками», – зазначив перший заступник голови Волиньради.

Можливості та виклики волонтерської діяльності учасники саміту обговорили на кількох дискусійних панелях, модераторкою яких виступила депутатка обласної ради Юлія Вусенко. Серед тематики: необхідність співпраці центральних та місцевих органів влади з волонтерськими організаціями; правова та податкова безпека волонтерів (посилення відповідальності за незаконне використання гуманітарної допомоги та необхідність податкової амністії для збирачів допомоги), досвід співпраці з закордонними партнерами, а також виклики та очікування у підтримці України.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*