офіційний сайт

ВИЇЗД ЗА КОРДОН: ДЕПУТАТИ ДОСЛІДИЛИ РОБОТУ СИСТЕМИ «ШЛЯХ»

Окрім того, члени постійної комісії обласної ради з питань міжнародного співробітництва, зовнішньоекономічних зв’язків та інвестицій проаналізували умови перетину кордону депутатами місцевих рад.

Очільниця комісії Юлія Вусенко зазначила, що з лютого 2023 року виїзд за кордон депутатів місцевих рад, а також працівників державних виконавчих органів та органів місцевого самоврядування заборонений без документів про службові відрядження. Одночасно для жінок депутаток, які хочуть евакуювати за кордон своїх дітей або ж навідати їх в евакуації, такі обмеження створюють проблеми.

Запрошений на засідання депутатської комісії представник 6 Волинського прикордонного загону Роман Колачик роз’яснив, що існує поняття супроводу або відвідин: депутат-жінка має право на перетин кордону без спеціальних дозволів, якщо вона перетинає кордон із неповнолітньою дитиною або має підтверджуючі документи, що її неповнолітні діти перебувають за кордоном. Ця ж норма чинна і для чоловіків-депутатів, якщо вони є батьками-одинаками.

Що ж стосується виїзду громадян за системою «Шлях», то він зазначив, що оприлюднена у медіа інформація про те, що з Волині найбільше людей не повернулися з-за кордону не підтверджується. І запевнив, що прикордонники ведуть реєстр громадських, волонтерських та благодійних організацій, подані від яких особи не повернулися в Україну.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*