офіційний сайт

ВИКЛИКИ І СТРАТЕГІЇ ОСВІТИ ВОЛИНІ У НОВОМУ НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

Такою була головна тема розширеного засідання колегії управління освіти і науки ОВА. Участь у роботі колегіального органу взяв перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук.

Функціонування системи освіти в умовах війни характеризується пошуком нових підходів та форм навчання і викладання, втім найголовніше – це створення безпечних умов здобуття освіти.

«Головними викликами для освітян цьогоріч стали: організація надання освітніх послуг в умовах війни, облаштування закладів освіти укриттями, доступ до освіти здобувачів, які перебувають за кордоном, а також внутрішньо переміщених осіб, освітні втрати та розриви, цифрова трансформація освіти і науки в умовах війни, підвищення престижності праці педагогів, формування оптимальної мережі освітніх закладів, а також забезпечення комп’ютерною технікою та інтернет-обладнанням для здійснення дистанційного навчання», – зазначила начальниця управління освіти і науки ОВА Наталія Матвіюк.

За її словами, мережа закладів освіти області майже не змінилася у порівнянні із минулим роком. Волинь цьогоріч приймає до шкіл майже 3 тисячі дітей з числа внутрішньо переміщених осіб. З початку повномасштабного вторгнення за кордон виїхали 24 тисячі волинських школярів, за півтора року більша частина із них повернулися, за межами держави залишається 8 тисяч учнів.

«Минулоріч із 551 закладу загальної середньої освіти, у змішаному та очному форматі навчалося 70% учнів, а у новому навчальному році ця цифра сягне більше 86%. Навчальним процесом буде охоплено понад 136 тисяч учнів. У закладах дошкільної освіти минулоріч перебувало майже 49% вихованців, а у цьому році буде 86%, а це майже 30 тисяч дітей», – розповіла вона.

Перший заступник очільника Волиньради Юрій Поліщук привітав освітянське товариство із прийдешнім новим навчальним роком від імені голови та усього депутатського корпусу. Він також акцентував увагу на проблемних питаннях, спричинених великою війною.

«Максимально створити умови для якісного і безпечного освітнього процесу – це пріоритетна мета і для керівників навчальних закладів, і для очільників територіальних громад. Очна форма навчання беззаперечно є найкращою. Тому сьогодні наше завдання – повернути якомога більшу кількість дітей за парти, а педагогів у – навчальні класи, задля того, щоб наші діти отримали ґрунтовні знання. На мою думку, ми не повинні обмежувати діяльність наших освітніх закладів будь-якими кілометровими зонами, адже сьогодні ніхто і ніде не застрахований від ракетних ударів ворога. Подекуди у наших містах буває ще більш небезпечно, аніж у сільських населених пунктах. Складні умови воєнного стану міняють і підходи до роботи вчителів. Освітянам не можна бути песимістами, не можна панікувати, бо саме від вашої позиції багато в чому буде залежати формування громадян України. Велика проблема і біда нашої держави за часів незалежності напевно й полягає у тому, що не було вибудовано єдиної україно-центричної концепції національного виховання. Тому головним завданням кожного керівника освітнього закладу, профільного управління на місцях є сприяння тому, щоб така система вибудовувалася. Справжнього українського патріота і громадянина зможе виховати лише такий педагог, який на перше місце буде ставити інтереси своєї держави та нації, буде плекати українську мову та церкву, незалежно від того, який предмет він викладає. Ми сильні лише тоді, коли єдині у поглядах», – підкреслив Юрій Поліщук.

Він також подякував освітянам Волині за підтримку українського воїнства та активну волонтерську діяльність.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*